Sardynia+Korsyka 2022r. Relaksacyjny rejs żeglarski.

sardynia2022

A może urlop pod żaglami? Dlaczego Sardynia i Korsyka?

150 mil morskiej przygody w najpiękniejszym rejonie Morza Śródziemnego zwanym "Seszelami Europy". Dwa państwa, dziesiątki wysepek, setki malowniczych plaż, bajkowe zatoki, lazur czystego i ciepłego morza, najlepsze wino, owoce morza, pizza i najlepsza kawa. Dostaniesz się tu krótkim i bezpośrednim lotem z Katowic i z Warszawy. Każdą noc spędzisz w innym porcie lub w malowniczej zatoce, a każdego dnia będziesz eksplorować wysepki, plaże i urokliwe porciki. Będziesz mieszkać na  jachcie żaglowym. Do twojej dyspozycji będzie wygodna kajuta dwu-osobowa z prywatną łazienką. Jacht wyposażony jest w RIB (ponton ze sztywnym dnem, kierownicą i silnikiem 15KM) oraz zabawki do ciągania po wodzie (narty, koło). Dla chętnych będzie możliwość sterowania jachtem i pracy z żaglami jak i szkolenie żeglarskie (ISSA Yacht Crew). O realizację programu nautycznego oraz bezpieczeństwo rejsu zadba polski kapitan. Dla grup zorganizowanych istnieje opcja zaangażowania  kucharza, który serwować będzie lekkie, typowe dla kuchni włoskiej potrawy. To nie jest budżetowa forma wakacji ale zapewne wyjątkowa i pozostanie w twej pamięci na lata. Zapraszamy. 

Zobacz wideo:

 

  Rejsy:

15 rejsów:  Start każdej soboty od godz. 17:00 od 18-go czerwca do 24-go września. Koniec kolejnej soboty do 09:00

  Terminy/wolne koje:

R1: 18/08-25/06 R2: 25/06-02/07; R3: 02/07-9/07R4: 09/07-16/07R5: 16/07-23/07R6: 23/07-30/07R7: 30/07-06/08R8: 06/08-13/08R9: 13/08-20/08; R10: 20/08-27/08; R11: 27/08-03/09R12: 03/09-10/09; R13: 10/09-17/09R14: 17/09-24/09; R15: 24/09-01/10

AKTUALNIE BRAK MIEJSC - zapisz się na listę REZERWOWĄ

Kolejny rejs z wolnymi miejscami to TAJLANDIA KATAMARANEM 2023

Dostępne miejsca, szczegóły i rezerwacje: www.travel-yachting.pl/rezerwacje

  Długość rejsu (dni)

 7

  Długość rejsu (mile)/godzin na morzu

 150/30

  Trasa:

Sardynia (Włochy) - Korsyka (Francja) - Sardynia (Włochy)

Castelsardo- Asinara (park narodowy) -Bonifacio (Korsyka) -Archipelag Lavezzi- Archipelag Maddalena- Castelsardo

  Średnia temperatura max. (oC):

 32 (temperatura morza >25oC)

  Średnia temperatura min. (oC):

 19

  Skala trudności:

Lekki, niewymagający rejs o charakterze relaksacyjnym, turystycznym. Oferta odpowiednia dla każdego i w każdym wieku. Szczególnie polecany na par, rodzin i osób bez doświadczenia morskiego. Dla chętnych nauka żeglarstwa.

  Loty/Dojazd:

Bezpośrednio z PL (Katowice, Warszawa) na lotnisko w Alghero (Wizzair/Ryanair) oraz Rainbow Charter z Katowic i Warszawy na lotnisko Olbia. Ponadto dużo możliwości lotów przesiadkowych np. przez Bergamo.  Dojazd do mariny od 60 minut.

Transfer do mariny: [więcej]

  Cennik:

Oferta indywidualna:

Rejsy/ wolna koja: 

  • 2 750 zł/os. lipiec- sierpień
  • 2 200 zł/os. czerwiec-wrzesień- październik

 

Nasze zniżki :[tutaj]

Oferta dla grupy zorganizowanej:

Rejsy w formule "all-in"

  • 4 900 zł/os. - czerwiec -lipiec- sierpień
  • 4 500 zł/os. - wrzesień

 

Czarter jachtu z usługą kapitana:

  • € 3990 - 7-dniowy czarter jachtu (VI-VII-VIII) z usługa kapitana (bez świadczeń "all-in"). Do 8 osób +kapitan Obowiązują dodatkowe opłaty.
  • € 3490 - 7-dniowy czarter jachtu (IX, X) z usługa kapitana (bez świadczeń "all-in"). Do 8 osób +kapitan Obowiązują dodatkowe opłaty. 

  Dostępne koje:                                                  

TAK-sprawdż tu:  www.travel-yachting.pl/rezerwacje

 Wymagania wjazdowe:

Od 1 czerwca 2022 r. do Włoch wjedziemy bez żadnych ograniczeń związanych z COVID - 19. Nie musimy już przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia (tzw. Green Pass) ani negatywnego wyniku testu. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego.

RAMOWY PROGRAM REJSU [klikaj]

Oficjalna strona turystyczna Sardyni:  http://www.sardegnaturismo.it/en oraz strona turystyczna Korsyki: https://www.visit-corsica.com/eng

Usługi zawarte w cenie rejsu.

Dla zapewnienia komfortu udostępniamy do 6-ściu miejsc gościnnych a wszyscy uczestnicy  zakwaterowani są w przestronnych kajutach (2 osobowych) z prywatnymi łazienkami.  Cena obejmuje zakwaterowanie na jachcie, korzystanie z infrastruktury statku oraz usługę kapitana. Dla chętnych szkolenie żeglarskie wg programu ISSA Yacht Crew w cenie promocyjnej: 0,00 zł

Dodatkowe opłaty.

Dodatkowo płatne i nabywane we własnym zakresie są doloty i dojazdy, ubezpieczenia, bilety wstępu do atrakcji itp.

Ponadto w porcie będzie pobierana od każdego uczestnika  składka do kasy jachtowej:

  • Kasa jachtowa (aprowizacja): ok. 150 euro od osoby. Wpłacana do skarbnika rejsu. Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich  Uczestnik zobowiązany jest do wpłaty składki do kasy jachtowej. Z tego budżetu pokrywane są wydatki na wyżywienie, opłaty za mariny, paliwo do jachtu oraz do silnika od pontonu. Kapitan jest wyłączony z wpłaty do kasy jachtowej.
  • Kasa jachtowa (transit-log): 50 euro od osoby.  Wpłacana do kapitana. Opłata obejmuje: ubezpieczenie kaucji za jacht, pościel, ręczniki, końcowe sprzątanie jachtu. Kapitan jest wyłączony z wpłaty do kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi. 

 

Dla kogo rejs?

Dla osób lubiących naturę, życzliwych, tolerancyjnych, bezkonfliktowych o wysokiej kulturze osobistej. Dla pogodnych ludzi nie oczekujących luksusu, kelnerów i sprzątaczek. Dla osób chętnych do większych i mniejszych prac porządkowych czy bosmańskich. Dla ludzi stawiających dobro załogi ponad swoje potrzeby. Bez znaczenia jest wiek, płeć czy światopogląd. Umiejętności żeglarskie czy pływanie wpław są pożyteczne ale nie konieczne.

A dla kogo nie.  [pół żartem, pół serio]
Dla osób przechodzących wyjątkowo ostro chorobę morską. Dla szukających hotelu na wodzie z lokajami i kelnerami. Dla  leniuszków i osób lubiących wyręczać się  innymi. Dla ludzi konfliktowych i narzucających swoją wolę czy idee.  Dla osób z "wężem  w kieszeni". Dla egoistów, osób nie pomagającym innym i nie umiejącym funkcjonować w  zespole. Dla osób nadużywających używek. 
 
Formuła rejsu. 
Lekki, niewymagający rejs o charakterze relaksacyjnym, turystycznym. Oferta odpowiednia dla każdego i w każdym wieku. Szczególnie polecany dla par, rodzin i osób bez doświadczenia morskiego. Dla chętnych nauka żeglarstwa.

 

Wachty.

W rejsach morskich uczestnicy (załoga) dzielona jest na wachty. Wachty dzielą się na nautyczne, które pomagają kapitanowi w prowadzeniu i eksploatacji statku oraz kambuzowe (kuchenne), które zajmują się przygotowaniem posiłków dla uczestników oraz utrzymaniem porządku w kambuzie. O tej porze roku sprawdza się model: śniadanie+obiadokolacja.  Posiłki przygotowywane są z lokalnie zakupionych produktów. Powyższe nie wyklucza również skorzystanie z restauracji. W rejsach w formule "all-in"  załoga pomaga kucharzowi w przygotowaniu posiłków i utrzymaniu porządku w kuchni oraz w messie.

Rejs z wolnego naboru oraz rejs prywatny.

Oferta dostępna jest zarówno dla osób pojedynczych, par, rodzin czy grup zorganizowanych (maksymalnie 6 osób). Przy rejsie prywatnym można wybrać opcję "all-in". W takim przypadku należy uregulować opłatę za 6 osób bez względu na ilość osób biorących udział w rejsie.  

Rejs dla większych grup (+6), inne terminy, inne trasy.

Dla grup zorganizowanych oferujemy rejsy na dowolnym jachcie: żaglowym lub motorowym, z dowolnego portu i na dowolnej trasie oraz w uzgodnionej formule usług. Ofertę przygotowujęmy indywidualnie. Ceny od 4 tys. euro. Kontakt z nami: biuro@travel-yachting.pl  

Trasa rejsu: 

Rekomendowana trasa rejsu może ulec modyfikacji w związku z warunkami meteo.

RAMOWY PROGRAM REJSU

mapka_3

Loty. 

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy i Katowic do Alghero

ryanairto alghero

wizztoAlghero

Transfery do mariny

Klikaj po szczegóły jak szybko dotrzeć z lotniska do mariny:

marina-airport-transfer

Szkolenie żeglarskie.

Dla chętnych oferujemy w trakcie rejsu szkolenie żeglarskie wg międzynarodowego programu ISSA Yacht Crew w cenie promocyjnej: 0,00 zł. 

ISSA YACHT CREW_1

ISSA YACHT CREW_2

Pogoda.

Mapa klimatyczna dla Sardynii:

Sardynia_klimat

 

 

 

propozycja dla cien_1 co wyroznia cien_1 o kapitanie cien_1 o jachcie_cien_2

cena obejmuje    Cena nie obejmuje

 

Propozycja dla:

Rejsy w ramach projektu: [Sardynia i Korsyka. All-In.] posiadają charakter szkoleniowo-rekreacyjny i są skierowane do osób, które poszukują aktywnych form wypoczynku. Uczestnicy nie muszą posiadać wiedzy i umiejętności żeglarskich. Dzieci zapraszamy wraz z opiekunami.

Undo_arrow_left_edit_back

  

Co wyróżnia nasze rejsy:

 
- możliwość żeglowania bez patentu i doświadczenia - nie musisz być wilkiem morskim by przeżyć wspaniałą przygodę,
- aktywny wypoczynek w kameralnych i komfortowych warunkach - żeglujesz komfortowym jachtem wyposażonym w cztery przestronne kabiny i cztery łazienki w towarzystwie maksymalnie 6 osób oraz załogi (kapitan/kucharz),
- doświadczony kapitan pasjonat - masz możliwość poznawania tajników żeglarstwa z osobą, która połowę swojego życia spędziła pod żaglami i dla której jacht to dom i sposób na życie, a która swoją pasją z chęcią dzieli się z innymi,
- wiele odwiedzanych portów i malowniczych zatoczek - zobaczysz to czego nie doświadczą inni,
- wyjątkowa atmosfera - na rejs nie zabieramy problemów i trosk, wzajemnie zarażamy się dobrym humorem.
 
 
Undo_arrow_left_edit_back
  
 

O Kapitanie

Cezary Sławecki (50l.) Armator jachtu, kapitan jachtowy i motorowodny, absolwent szkoły morskiej - kierunku nawigacja. Od ponad 30 lat jest związany z żaglami. Odbył rejsy trawersowe po Pacyfiku, Atlantyku, żeglował również po Oceanie Indyjskim oraz po bliższych i dalszych morzach. Ponadto miłośnik żeglarskich ballad, narciarstwa oraz trekkingów górskich i wszelkich aktywności outdoorowych. Wybrane rejsy prowadzą również inni, najlepsi kapitanowie.
 
 
Undo_arrow_left_edit_back
 
   

O jachcie 

Nasz to jacht to Beneteau 50 w wersji armatorskiej, stworzony do komfortowej, bezpiecznej i szybkiej żeglugi. Do dyspozycji załogi są 4 kabiny, obszerna messa oraz 4-ry łazienki z prysznicem. Na wyposażeniu jachtu jest RIB oraz zabawki do ciągania po wodzie (narty i kołoa) 

Więcej o jachcie i technikalia.

B50_z_gory

 

Cena obejmuje:

-   zakwaterowanie w kabinie 2-osobowej,
-   usługę kapitana,
-   szkolenie żeglarskie dla chętnych ISSA Yacht Crew,
 

Undo_arrow_left_edit_back

 

Cena nie obejmuje:

- kosztów przelotu, transferu i transportu na lądzie,
- składki do kasy jachtowej 
- wydatków ponoszonych poza jachtem,
- indywidualnego ubezpieczenia uczestnika.  

Undo_arrow_left_edit_back

 

RAMOWY PROGRAM REJSU

Rezerwuj rejs "on-line":

 

 

bookonlineNews

Kontakt:

kom. +48 604 467 409

e-mail biuro@travel-yachting.pl

 

 

Nie ma twojego terminu a może nie ma wystarczająco miejsc? Żaden problem. Zorganizujemy dla Ciebie rejs prywatny. Klikaj w fotkę po szczegóły.

 REJSY_PRYWATNE

Nasz RIB (na wyposażeniu jachtu):

RIB

Narty:

NARTY

 

Koło:

RINGO

Castelsardo. Tu star i meta kazdego rejsu.

Castelsardo

Porto Torres. 

Porto-Torres-dal-cielo

Porto Torres. Bazylika di San Gavino

porto_torres_-_basilica_di_san_gavino

Porto Torres. Plaża Balai

SPorto Torres_piaggia-balai

Asinara. Cala Sabina

Cala_Sabina_-_Asinara

Plaża Pelosa

Pelosa

Boniffacio

Bonifacio

Lavezzi

Lavezzi-Islands-Corsica

La Madallena

la madallena2

sardynia-archipelag-maddalena

Castelsardo

Castelsardo

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa

Zapisz się do naszego newslettera

Zniżki, promocje, wyprzedaże. Zapisz się jeśli chcesz być dobrze poinformowany.