Sardynia i Korsyka. 2021.

 
BRAK WOLNYCH MIEJSC - zapisz się na: listę rezerową
 
Rezerwuj swój rejs na WAKACJE 2022.
 
Sardynia2022_allin 
 
 
Opis rejsu:

Dwa państwa i dzisiątki wysp i wysepek, setki malowniczych plaż, bajkowe zatoki, lazur czystego i ciepłego morza, najlepsze wino, owoce morza, pizza i kawa.. Oficjalna strona turystyczna Sardyni:  http://www.sardegnaturismo.it/en oraz strona turystyczna Korsyki: https://www.visit-corsica.com/eng

Kolacja kapitańska

Zwieńczeniem rejsu jest kolacja kapitańska. W przepieknych okolicznosciach przyrody na prywatnym ranczo naszej przyjaciółki - rodowity Sardyńczyk - będzie przygotował z pieca pizzę, ryby, owoce morza oraz warzywa.  Lokalne wino białe/czerwone), piwo i woda będzie serowowana do posiłku. Palce lizać. Cena 35 euro/os. -obejmuje też transfer .

Dla kogo rejs?

Jeśli jesteś optymistą, jeśli lubisz i szanujesz ludzi, jeśli jesteś tolerancyjny, jeśli dobro grupy(załogi) potrafisz wynieść ponad swoje potrzeby. Jeśli lubisz naturę, jeśli masz duszę podróżnika. Jeśli potafisz kontrolować konsumpcję używek. Nie ma znaczenia czy kiedykolwiek żeglowałeś (tego nauczysz się na jachcie) oraz czy potrafisz pływać wpław. Nie ma znaczenia również Twój wiek, płeć czy światopogląd.
Jeśli - TAK - to Zapraszam na pokład!

 

Dlaczego  rejs i urlop pod żaglami?

Codziennie będziesz nocował  w innym miejscu - czasami w uroczym porcie a innym razem na kotwicy w przepięknej zatoce. Każdego dnia będziesz eksplorował wiele plaż, wysepek i zatoczek. Łódź na której zamieszkasz oferuje warunki zbliżone do hotelowych - ale każdego dnia zobaczysz przez okno/bulaj inny, bajkowy widok. Ponadto do twojej dyspozycji będzie RIB (ponton z silnikiem) oraz zabawki do ciągania po wodzie (narty, koło). Dla chętnych możliwość sterowania jachtem, pracy z żaglami czy nawet szkolenie żeglarskie. Rejs jest droższy od pobytu w hotelu "all-in" ale dostarcza kompletnie innych wrażeń i emocji. 

 

Możliwa trasa rejsu:

 

trasa 

Mapa przystani i kotwicowisk w rejonie:

 Przystanie

 

  Rejsy:

14 rejsów:  Start każdej soboty od godz. 17:00 od 26-go czerwca do 25-go września. Koniec kolejnej soboty do 09:00

  Terminy/wolne koje:

R1: 26/06-03/07; R2: 03/07-10/07; R3: 10/07-17/07; R4: 17/07-24/07; R5: 24/07-31/07; R6: 31/07-07/08; R7: 07/08-14/08; R8: 14/08-21/08; R9: 21/08-28/08; R10: 28/08-04/09; R11: 04/09-11/09; R12: 11/09-18/09; R13: 18/09-25/09; R14: 25/09-02/10

BRAK WOLNYCH MIEJSC - zapisz się na: listę rezerową

  Długość rejsu (dni)

  7

  Długość rejsu (mile)

  250

  Trasa:

Sardynia (Włochy) - Korsyka (Francja) - Sardynia (Włochy)

Alghero-Grota Neptuna- Asinara (wyspa i park narodowy) - Ajaccio (stolica Korsyki) -Bonifacio (Korsyka) -Archipelag Lavezzi- Archipelag Maddalena, Wybrzeże Lazurowe-Castelsardo- Alghero

  Średnia temperatura max. (oC):

  32 (temperatura morza >25oC)

  Średnia temperatura min. (oC):

  19

  Skala trudności:

Lekki, niewymagający rejs o charakterze relaksacyjnym, turystycznym. Oferta odpowiednia dla każdego i w każdym wieku. Szczególnie polecany na par, rodzin i osób bez doświadczenia morskiego. Dla chętnych nauka żeglarstwa.

  Dojazd/Dolot

Bezpośrednio z PL (Katowice, Warszawa) na lotnisko w Alghero (Wizzair/Ryanair/ LOT/ Rainbow. Loty przesiadkowe np. przez Bergamo.  Dojazd do mariny taxi ok. 30 eur

  Cena:

2 475 zł/os. - lipiec- sierpień

2 025 zł/os. - wrzesień

€ 3740 - prywatny rejs. Czarter jachtu z kapitanem 

Nasze zniżki :[tutaj]

Uwaga- obowiązują dodatkowe płatności. Szczególy niżej.

  Dostępne koje:

TAK  www.travel-yachting.pl/rezerwacje

 

REZERWUJ REJS

 

Mapa klimatyczna dla Sardyni:

Sardynia_klimat

 

 

 

propozycja dla cien_1 co wyroznia cien_1 o kapitanie cien_1 o jachcie_cien_2

cena obejmuje    Cena nie obejmuje

 

 

 

Propozycja dla:

Rejsy w ramach projektu Sardinia-Corsica Tropical Cruise posiadają charakter szkoleniowo-rekreacyjny i są skierowane do osób, które poszukują aktywnych form wypoczynku.  Uczestnicy nie muszą posiadać wiedzy i umiejętności żeglarskich. DZieci zapraszamy wraz z rodzinami.

Undo_arrow_left_edit_back

  

Co wyróżnia nasze rejsy:

- możliwość żeglowania bez patentu i doświadczenia - nie musisz być wilkiem morskim by przeżyć wspaniałą przygodę
- aktywny wypoczynek w kameralnych i komfortowych warunkach - żeglujesz na komfotowym jachtem wyposażonym w cztery przstronne kabiny i cztery łazienki w towarzystwie maksymalnie 8 osób oraz kapitana
- doświadczony kapitan pasjonat - masz możliwość poznawania tajników żeglarstwa z osobą, która połowę swojego życia spędziła pod żaglami i dla której jacht to prawdziwy dom i sposób na życie, a która swoją pasją z chęcią dzieli się z innymi
- wiele odwiedzanych portów i malowniczych zatoczek - zobaczysz to czego nie mogą zobaczyć inni
- wyjątkowa atmosfera - na rejs nie zabieramy ze sobą problemów i trosk, wzajemnie zarażamy się dobrym humorem i cieszymy każdą chwilą.
- gotowanie na jachcie z lokalnie zakupionych produktów.  Jacht dysponuje kuchnią (kambuzem) i wszystko co niezbędne dla szybkiego  i samczengo gotowania. Pierszego dnia rejsu dokonuje się zaprowiantowania na rejs. W kolejnych portach uzupełnia się produkty. Wyznaczane są wachty kambuzowe (kuchenne). Rotacyjnie każda kabina przygotowuje dla wszystkich śniadanie, lunch i kolację.  Gdy pośród załogi objawi się kulinarny talent lub inna osoba chcąca być kukiem przez cały rejs - wtedy pozostałe osoby wspierają go głównie w przygotowywaniu i sprzątaniu po posiłkach. Powyższe nie wyklucza również stołowania się na lądzie - w  zależności od preferencji i ustaleń pośród załogi.
 
Undo_arrow_left_edit_back
  
 

O Kapitanie

Cezary Sławecki. Armator jachtu, kapitan jachtowy, absolwent szkoły morskiej - kierunku nawigacja. Jak pokazuje metryka ma blisko 50 lat, a od ponad 30 jest związany z żaglami. Odbył rejsy trawersowe po Pacyfiku, Atlantyku oraz po bliższych i dalszych morzach. Chętnie żegluje również po polskich jeziorach. Ponadto miłośnik żeglarskich ballad, narciarstwa oraz trekkingów górskich i wszelkich aktywności outdoorowych. Rejsy prowadzi również Wojtek Zientara oraz Dariusz Rzeszotarski.
 
 
Undo_arrow_left_edit_back
 
   

O jachcie 

Beneteau layout

Nasz to jacht to Bneneteau 50 w wersji armatorskiej, stworzony do komfortowej, bezpiecznej i szybkiej żeglugi. Do dyspozycji załogi są 4 kabiny, obszerna messa oraz 4-ry łazienka z prysznicem. Jednostka została zaprojektowana dla maksymalnie 12 osób (ale w naszych rejsach jest 9). W przestronnym kambuzie znajduje się lodówka, kuchenka, piekarnik gazowy oraz niezbędne naczynia i akcesoria kuchenne. Do dyspozycji załogi jest również TV LED, odtwarzacz DVD i CD oraz system nagłośnienia. Jacht wyposażony jest w system klimatyzacji kabin, agregat i water-maker.

Na wyposażeniu jachtu jest RIB oraz zabawki do ciągania po wodzie (narty i kołoa) 

Zobacz szczegóły

B50_z_gory

 

 

Cena obejmuje:

-    zakwaterowanie w kabinie 2-osobowej
-    pościel
-    usługę kapitana
-    szkolenie żeglarskie dla chętnych
-    ubezpieczenie jachtu

Undo_arrow_left_edit_back

 

Cena nie obejmuje:

- kosztów przelotu, transferu i transportu na lądzie 
- kosztów wyżywienia, paliwa do jachtu, opłat za mariny i porty, udział w atrakcjach na lądzie. Wydatki te pokrywane będą z tzw. kasy jachtowej, do której uczestnicy rejsu składają się solidarnie - przeciętnie ok. 150 eur/tydzień. 
- końcowego sprzątania jachtu po rejsie w wysokości 20 euro/osoba
- ubezpieczenia kaucji za jacht: 30 euro/osoba. Zwracanego po rejsie gdy w substancji jachtu nie będzie strat/zniszczeń.   
- indywidualnego ubezpieczenia uczestnika. 

 Kapitan zwyczajowo nie partycypuje do ww. składek -pozostajac na utrzymaniu załogi.

Undo_arrow_left_edit_back

 

 

 Ramowy program rejsu: plik PDF 

 

bookonlineNews

Kontakt:

kom. +48 604 467 409

e-mail info@travel-yachting.pl

e-mail biuro@travel-yachting.pl

 

 

Nasz RIB (na wyposażeniu jachtu):

RIB

Narty:

NARTY

 

Koło:

RINGO

 

Alhgero:

alghero_sardinia-1024x576

Grota Neptuna:

3

Asinara:

Asinara

Ajaccio:

ajaccioBonaparte

Przylądek Parata:

Przylądek Parata

Boniffacio:

Bonifacio

Lavezzi:

Lavezzi-Islands-Corsica

La Madallena:

la madallena2

sardynia-archipelag-maddalena

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa

Zapisz się do naszego newslettera

Zniżki, promocje, wyprzedaże. Zapisz się jeśli chcesz być dobrze poinformowany.