Toskania - na koniec lata. Rejs z kucharzem i toskańską kuchnią. Nowy jacht.

elba-tuscan-archipelago

 

Formuła:            Rejs  relaksacyjny/ „easy-sailing” /Rejs z KUCHARZEM 

Kiedy:                 Na koniec lata - wrześniówka

                           26/09 - 3/10/2020 r. 

Gdzie:                 Włochy (Toskania).

Trasa:                 Marina di Punta Ala– Archipelag Toskański (Giglio,Elba, Capraia) – Marina di Punta Ala.

 

Cena rejsu:       

 

  • Koja w kajucie dwu-osobowej > 2500zł  osoba BRAK
  • Kabina 2 osobowa z z prywatną łazienką > po zniżce: 5 320zł OSTATNIA
  • Koja w kajucie dwu-osobowej z prywatną łazienką > 2800zł /osoba (tylko2 miejsca)

 

Zobacz dostępne RABATY/ ZNIŻKI

Terminy płatności: Zaliczka 500 zł przy zgłoszeniu + dopłata na 45 dni przed rejsem. Kasa jachtowa płatna na burcie. 

 

Loty/transfery: 

Ryanair do PIZA (PSA) bezpośrednio z WMI, KRA, GDA oraz z  Wiednia, Pragi i Berlina (easyjet/ryanair) + transfer do mariny ok. 130 km (kolej/tranport publiczny) lub Ryanair/Wizzair >Rzym Ciampino lub Fumicino z KRA, POZ, WMI, WRO, KAT, WA + tranfer do mariny ok. 230km (kolej/transport publiczny)

 

Jacht:                  Jedno-kadłubowy 

Jeanneau Sun Odyssey 490 /2019r.

(15,75 m)/ 2019r.  6 kajut 2 os./3 łazienki.  Wydzielona kabina kapitana Duży, wygodny i dobrze utrzymany jacht. Wyposażenie jachtu: Rolowany grot i genua. 220 V cable, Autopilot, Battery charger, Bimini top, Bow thruster, CD radio, Cockpit cushions, Cockpit shower, Cockpit table, Dinghy, Double wheel steering, Echo sounder, Electric refrigerator, Electric windlass, GPS plotter, Hot water, Plotter in cockpit, Solar panel, Speedometer, Sprayhood, TVHF, ind station

 

Terminy płatności:       

Zaliczka 500 zł przy zgłoszeniu + dopłata na 45 dni przed rejsem. Kasa jachtowa płatna na burcie. 

Rezerwuj swój rejs TERAZ on-line!

 bookonlineNews 

 

Promocja:          Zobacz dostępne RABATY/ ZNIŻKI

 

Kasa jachtowa: ok. 150  euro od osoba. Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich  Uczestnik zobowiązany jest do wpłaty składki do kasy jachtowej. Z tego budżetu pokrywane są wydatki na wyżywienie, opłaty za mariny, paliwo do jachtu, pościel, końcowe sprzątanie jachtu. Kapitan jest wyłączony z wpłaty do kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi.

 

Kaucja za jacht:   Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich uczestnicy solidarnie pokrywają wymaganą przez armatora kaucję za jacht  na pokrycie m.in ewentualnych strat/zniszczeń w wynajmowanym jachcie. Łączna kwota to 3000 euro ( na osobę od 300 euro). Gdy przy zwrocie sprzętu nie będzie uwag - kaucja jest zwracana. Kaucja jest wnoszona gotówką na ręce kapitana. Opcjonalnie można wykupić ubezpieczenie kaucji  w kwocie 175 euro ( na osobę od 18 euro) która redukuje kaucję za jacht zwykle do 595 euro (60 euro/osoba).

 

Opcjonalne wydatki (do uznania uczestników): silniczek przyczepny do pontonu, genaker

 

Klimat/pogoda:  Dane klimatyczne dla Punta Ala dla września na podstawie wieloletniej statystyki. Maksymalna temperatura powietrza w cieniu: 26 st. C ; minimalna temperatura: 16 st. C . Temperatura morza: 24 st. C

 

Cena rejsu:        od 2500zł (minus zniżki)

 

Rezerwuj swój rejs TERAZ on-line!

 bookonlineNews 

 

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszam do rezerwacji BARDZO serdecznie.

 

Opis rejsu:

Rejs na koniec lata2020. Zapraszam na rejs niezwykły - rejs z kucharzem i kuchnią toskańską!  Odwiedzimy Archipelag Wysp Toskańskich. Twoja przygoda zacznie się już wcześniej gdyż trzeba dostać się do pięknej PIZY. Lotnisko to dostępne jest lotami bezpośrednimi z paru miast w Polsce (Gdańsk, Kraków, Warszawa). Bilety lotnicze rynair`em nabędziesz w cenie cenie od 400 zł w obie strony. Jeśli mieszkasz w pobliżu granicy warto rozważyć loty z Berlina czy Pragi. Lotnisko w Pizie zlokalizowane jest na odległość spaceru od wyjątkowej starówki. Jest niemal koniecznością pobyt w tym urokliwym mieście - dni parę - przed lub po rejsie. Kolejny punkt podróży to Marina w Punta Ala gdzie czekać Ciebie będzie nasz super jacht. Godzinny przejazd koleją po malowniczej trasie wzdłuż turkusowego wybrzeża z jednej strony a toskańskimi wzgórzami zapamiętasz na długo. W ostatni odcinek podróży z Follonica do mariny zabierze Ciebie publiczny autobus linii 29F. Nasz rejs odbędzie się nowoczesnym i nowym jachtem SO490 http://www.kiriacoulis.com/charter/yacht/490/
Pierwszy dzień rejsu to zwykle zapoznanie się z załogą, jachtem i jego instalacjami oraz szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Również tego dnia robimy "wielkie zakupy" spożywczo-chemiczne a wieczór zarezerwowany jest na inauguracyjną kolację. Kolejnego dnia po śniadaniu oddamy cumy i ruszymy odkrywać wyspy - perły morza Tyreńskiego a w tym Giglio, Capraia i Elbę. Również Korsyka będzie w naszym zasięgu. Każdego dnia będziemy odkrywać nowe miejsca, każdą noc spędzimy gdzie indziej.
 
Posiłki. Na jachie będzie kucharz, który z udziałem załogi będzie przygotowywać włoskie specjały. Gotujemy z lokalnie dostępnych produktów. Tutaj zobacz ramowe "menu"
 
Żeglowanie po turkusowym morzu w toskańskim słońcu, wędkarstwo morskie, trekkingi po wyspach i wszechogarniający relaxing - To Ciebie czeka podczas tygodniowego rejsu. Umiejętności żeglarskie nie są konieczne. Oferta odpowiednia zarówno dla rodzin jak i osób pojedynczych, wiek dowolny. Kluczowe wymaganie wobec uczestników to pogoda ducha, zorientowanie na potrzeby załogi, uprzejmość i tolerancja. Jacht dysponuje zarówno kabinami dwu-osobowymi z prywatnymi łazienkami oraz w tańszej opcji zakwaterowania kajutami z kingstonem współdzielonym. Całkowity, szacunkowy koszt wycieczki obejmujący przeloty, koszty rejsu, wyżywienia itd. to 3,5- 4 tys. zł. Zobacz dostępne zniżki i rabaty:
Szczegóły rejsu oraz zapisy dostępne "on line" poprzez stronę www.travel-yachting.pl/toskania Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń - zatem rezerwuj swój rejs JUŻ TERAZ!

toskania_0

spiagge-nord-italia

elba

kolejka

Mapa rejsu

Sun-Odyssey-490

Sun-Odyssey-490-001-8

sunodyssey490_view_pic1

cook2

 

 bookonlineNews

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Polska
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
Travel - Yachting Croatia
Petrinjska 14
1000 Zagrzeb
add chat to your website