Seszele - to musisz wiedzieć przedrejsem.

 

  

Poniżej parę kluczowych kwestii.

 

 • Przeloty/bilety lotnicze.  Ogarniasz to we własnym zakresie ale z reguły podróz odbywa się w grupie. Zatem jeśli nie masz doświadczenia to bedziesz otoczona pomocą.  Bywają różne promocje na zakup biletów lotniczych ale ostatnio najlepsze i najkrótsze połączenia oferowane są z Warszawy z szybką przesiadką w zatoce Perskiej do Mahe/Seszele Kod lotniska docelowego SEZ  Polecamy przeloty na jednym bilecie od Qatar Airways lub Emirates. Cena biletów ok 2500 zł. Pomagamy w wyszukiwaniu optymalnych połączeń. 

 

 

 • Sprawdź czy posiadasz AKTUALNY PASZPORT.

 

 • Nie zapomnij o dobrej POLISIE która zapewni Ci spokój finansowy w sytuacji NAGŁEGO WYPADKU, ZACHOROWANIA, OC i pokryje koszty ewentualnego ratownictwa w tym na morzu. Możesz skorzystać z mojej oferty - a dodatkowo na hasło SAMSARA - uzyskać ekstra 10% zniżki!  Link do ubezpieczenia dostępnego on-line www.travel-yachting.pl/ubezpieczenia

 

 

 • Nie zabieraj z sobą na jacht TWARDYCH WALIZEK. Ilość dostępnego miejsca w Twojej kajucie jest bardzo ograniczona. Tylko miękkie, składane torby lub worki żeglarskie sprawdzają się najlepiej.

 

 • Rejs to nie TRYBUNA do przekonywania czy agitowania innych. Nie zabieraj z sobą w rejs PROBLEMÓW Z LĄDU, POLITYKI, ŚWIATOPOGLĄDU

 

 • Zabierz z sobą odpowiednie ubrania, środki przeciw komarom, oraz krem filtr przeciw promieniom UV- adekwatne do regionu - do którego się wybierasz. Nie zapomnij o lekkiej kurtce przeciw-deszczowej/wiatrowej. 

 

 • Transfer z lotniska do Mariny zajmuje ok 5 min. Przed kursem uzgodnij cenę z kierowcą. Warto dogadać się z innymi osobami - gdyż do taksówki zmieści się 4 -osoby z bagażami. Adres mariny podany jest programie rejsu (niżej)

 

 • Zamustrować na jacht możesz NAJWCZEŚNIEJ o 14:00 pierwszego dnia rejsu a Wy-mustrować NAJPÓŹNIEJ o 09:00 ostatniego dnia.  Ten czas jest niezbędny, aby ekipa sprzątająca i techniczna sprawdziła i przygotowała jacht.

 

 • Przydział kajut następuje drogą losowania w ramach wykupionego pakietu.

 

 • Charakter  rejsu, osoby funkcyjne. Uczestnicy rejsu stanowią ZAŁOGĘ JACHTU - NIE SĄ PASAŻERAMI.  Każda osoba, po przeszkoleniu, będzie brała udział w operacjach żeglarskich - oczywiście na miarę swoich umiejętności oraz predyspozycji. Ponadto będą wyznaczone 2 -osobowe wachty rotacyjne w kambuzie w celu przygotowywania posiłków dla uczestników. Dodatkowo wyznaczone zostaną 3 osoby funkcyjne.  BOSMAN  - odpowiedzialny za techniczne utrzymanie jachtu oraz doraźne naprawy, INTENDENT - Czyli skarbnik i zaopatrzeniowiec rejsu,  oraz POMOC MEDYCZNA.  Podczas rejsu  wzajemnie będziemy sobie pomagać i wspierać. Nie odmawiamy pomocy zarówno osobom funkcyjnym jak i wachcie kambuzowej.  Wachty nautycznej nie będziemy powoływać - zakładam, że będą chętni do sterowania, pracy z żaglami jak i  do manewrów cumowniczych.

 

 • Używki (alkohol, papierosy, narkotyki) . Z reguły na organizowanych przez nas rejsach, w trakcie przebywania w morzu, prowadzimy restrykcyjna politykę w tym zakresie. Niemniej ten rejs i jego szczególny charakter będzie bardziej tolerancyjny. Jakkolwiek upijanie się/odurzanie nie będzie akceptowane. Jeśli palisz tytoń -pamiętaj, że w żaden sposób nie możesz tworzyć dyskomfortu dla pozostałych osób.

 

 •  Seszele to bardzo droga destynacja. Zapewne kilkaset euro wydasz przez tydzień.  Nie zapomnij o kartach płatniczych/kredytowych. 

 

 • Zaopatrzenie jachtu. Będziemy musieli nabyć niezbędne środki czystości jak i produkty spożywcze czy wodę pitną.  Na Seszelach niemal wszystkie produkty są importowane zatem ich wybór jest ograniczony a ceny relatywnie wysokie. Zaopatrzenie możemy zrealizować klasycznie -poprzez zakupy w hipermarkecie (uwaga - konieczny transfer taksówką) lub zamawiając produkty on -line z dowozem na jacht. Zobacz ofertę i ceny produktów w sklepie on-line www.oquayshopseychelles.com   Lista zakupów jak i forma to już prerogatywy INTENDENTA. Już teraz zapraszam chętną osobę do zgłoszenia się do tej odpowiedzialnej roli.

 

 • Koszty dodatkowe związane z rejsem.  Cumowanie i odwiedzanie wysp, parków narodowych związane jest zwykle z ponoszeniem opłat postojowych. Są to znaczne kwoty - po szczegóły zerknij List-of-landing-and-mooring-fees-of-the-Seychelles-Islands.  Wydatki te pokrywane będą z kasy jachtowej do której uczestnicy solidarnie wpłacą uzgodnioną kwotę. Kapitan jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi. Ponadto będziemy nabywać  wodę słodką czy paliwo do jachtu. Od każdej osoby kapitan zbierze po 20 euro na pokrycie kosztów sprzątania po rejsie. Następujące świadczenia są wolne od opłat na skutek wynegocjowania ich z armatorem tj: pościel i ręcznik, silnik do pontonu, sprzęt do snurkowania (ale w ilości mniejszej niż załoga), wędka.

 

 • Kaucja za jacht/Ubezpieczenie kaucji. Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kaucji za jacht na wypadek zniszczeń czy strat w substancji jachtu lub jego wyposażenia.  Kwota kaucji za nasz katamaran to 4000 euro. W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie pobrane przez kapitana po 400 euro od uczestnika. Na koniec rejsu, gdy nie będzie strat/zniszczeń, kaucja zostanie zwrócona. Alternatywnie można wykupić UBEZPIECZENIE kaucji w kwocie 174 euro i wtedy wartość kaucji zostaje zredukowana do 1500 euro za jacht (150 euro/osoba). Decyzję o wyborze lub nie ubezpieczenia podejmiemy w drodze głosowania w dniu zaokrętowania.

 

 • Cumowanie/kotwiczenie na noc. Na Seszelach nie ma rozbudowanej infrastruktury portowej dla żeglarzy. Nocować będziemy na kotwicy w zatokach.

 

 • Woda słodka/użytkowa. Nasz jacht wyposażony jest w zbiorniki wody słodkiej - łącznie 600 litrów tj. ok. 60 litrów na osobę. Możliwości tankowania wody w trakcie rejsu są ograniczone tylko do 2 lokalizacji. Proszę mieć na uwadze to ograniczenie. 

 

 • Program rejsu.  Ułożyłem Seszele_plan rejsu_PL i zapraszam do zapoznania się. Będzie to rejs BARDZO relaksacyjny i NIEŚPIESZNY gdyż  TAM - po prostu - nie warto pędzić.

 

 

Skorzystaj z aktualnej PROMOCJI - WCZEŚNIEJ TANIEJ -MINUS 500 zł za rezerwację kajuty 2 osobowej

Oferta promocyjna dostępna wyłącznie do wyczerpania puli miejsc -i bez zapowiedzi może wyć wyłączona przez organizatora.

 REZERWUJ TERAZ! 

 

bookonlineNews

9228470714398

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Polska
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
Travel - Yachting Croatia
Petrinjska 14
1000 Zagrzeb
add chat to your website