Ubezpieczenia dla Żeglarzy Morskich - Szyte na miarę!

Uczestnictwo w rejsie morskim oprócz niewątpliwej przyjemności, wielu doznań to również ryzyko strat finansowych, utraty zdrowia a nawet śmierci.

Pomimo, że statystycznie morskie rejsy żeglarskie nie należą do szczególnie ryzykownych aktywności (w przeciwieństwie np. do narciarstwa zjazdowego) - traktowane są zwykle przez ubezpieczycieli jako sporty podwyższonego ryzyka i stąd konieczność pokrycia dodatkowej składki.

Odpowiedzialny armator jachtu, skipper czy żeglarz winien zapobiegać nieszczęśliwym zdarzeniom, a gdy takie jednak się przydarzą - posiadać odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Co należy ubezpieczyć.

Zdrowie.

Nagła poważna choroba czy wypadek na pełnym oceanie - może prowadzić do konieczności podjęcia akcji poszukiwawczej, ratowniczej (w tym z wykorzystaniem statków powietrznych), transportu lotniczego do szpitala a przede wszystkim drogiego leczenia. Często wypadek skutkuje koniecznością dalszego leczenia i rehabilitacji. To ryzyko pokryte jest przez ubezpieczenie NNW - uszczerbek na zdrowiu/śmierć. Warto mieć na uwadze, że karta EKUZ tylko w niewielkim zakresie daje nam ochronę i jest ona ograniczona wyłącznie do placówek publicznych w UE.

 

Kup polisę ubezpieczenia podróży zagranicznej. [KLIKAJ]

 

Koszty przerwania podróży, konieczność anulowania rejsu (w tym covid) zgubiony bagaż, loty

W związku z rejsem zagranicznym warto zabezpieczyć siebie  na okoliczność nagłego przerwania podróży czy wręcz konieczności odwołania rejsu. Utrata bagażu też jest dużym problemem a ubezpieczenie przynajmniej w części finansowej zrekompensuje tą sytuację.

 

Kup polisę ubezpieczenia podróży zagranicznej. [KLIKAJ]

 

Odpowiedzialność cywilna żeglarza.

To skutki naszej działalności na zdrowiu i mieniu innych osób czy podmiotów.

 

Kup polisę ubezpieczenia podróży zagranicznej. [KLIKAJ]

 

Odpowiedzialność cywilna skippera.

To polisa na wysokich sumach ubezpieczenia gdyż odpowiedzialność kapitana jednostki wobec potencjalnych strat majątkowych i osobowych może  być gigantyczna.

 

Kup polisę OC Skipera. [KLIKAJ]

 

Ubezpieczenie czarteru.

Dedykowane  i kompleksowe ubezpieczenie chroniące załogę w czarterze. Polisa może pokrywać również ubezpieczenie cywilne, koszty leczenia i NNW. Ponadto polisa może ubezpieczyć kaucję za jacht.

 

Kup polisę ubezpieczania czarteru [KLIKAJ]

 

Ubezpieczenie kaucji za jacht

Przy czarterze jachtu zwykle trzeba dokonać zabezpieczenia kaucji. Kwoty te sięgają paru tysięcy euro. W sytuacji wystąpienia wypadku -armator potrąca z kaucji należne mu świadczenia. Zwykle są to duże kwoty i pozostaje niesmak po rejsie pośród załogi. Warto tej sytuacji przeciwdziałać - warto zakupić poisę ubezpieczenia kaucji

 

Kup polisę ubezpieczania kaucji [KLIKAJ] 

 

Ubezpieczenie OC/AC jachtu (armatorskie)

Szkody majątkowe w substancji jachtu jak i szkody majątkowe spowodowane przez nasz jacht innym statkom, infrastrukturze czy środowisku mogą być gigantyczne. Ponadto jako armator możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za szkody osobowe. 

 

 Kup polisę ubezpieczania OC/AC jachtu [KLIKAJ] 

 

 

Jesteśmy partnerem:

 

Pantaenius_Logo_POL_4c    ERGO_Logo 

 

 

Życzę abyś nigdy nie musiał skorzystać ze swojej polisy.

 

Cezary Sławecki

Kapitan Jachtowy

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa

Zapisz się do naszego newslettera

Zniżki, promocje, wyprzedaże. Zapisz się jeśli chcesz być dobrze poinformowany.