Bilety lotnicze na Polinezję - poradnik praktyka.

Bilety lotnicze na Polinezję Francuską - poradnik praktyka

 

700_FO15371347_ac2bc607c46d398281ed9aa76f0c6d3f

Nasz rejs jest potwierdzony, a katamaran opłacony, zatem czas na zakup biletów lotniczych. 

 

Polinezja Francuska - jest na końcu świata, przynajmniej  z europejskiej perspektywy. Zobacz możliwe opcje podróży lotniczych:

Loty na polinezję

Niestety w czasach "covidowych" dostępne są jedynie połaczenie przez USA (San Francisco lub Los Angeles).

 

NAJTANIEJ i NAJPROŚCIEJ to zakup biletów od FRENCH BEE https://www.frenchbee.com/en/book-a-flight  na trasie: PARYŻ-PAPEETE-PARYŻ lub trochę drożej od AIR FRANCE https://wwws.airfrance.pl/  Paryż -Papeete-Paryż . Lot z Paryża musi odbyć się z lądowaniem w San Francisco (FrenchBee) lub w Los Angeles (AirFrance). To zasadniczo JEDYNE opcje na „covidowy” czas  z dwoma wyjątkami o czym w dalszej części poradnika. To nie wszystko. Trzeba ponadto zakupić bilety na trasie: SWOJE LOTNISKO W POLSCE - PARYŻ - SWOJE LOTNISKO W POLSCE. To nie jest problem, gdyż jest dużo opcji i połączeń, ale zwrócić należy uwagę na lokalizację konkretnych lotnisk w Paryżu (a jest ich parę) a są rozrzucone w promieniu 200 km! Ponadto zwróć uwagę na kompatybilność czasową połączeń i niezbędny czas na przesiadkę, z założeniem ewentualnych opóźnień.  Twój lot będzie odbywał się zimą!

Kolejne bilety które trzeba nabyć to z lokalną linią lotniczą: PAPEETE - RAIATEA (RFP)- PAPEETE. Ten ostatni lot dostępny jest tylko od AIR TAHITI https://www.airtahiti.com/en/  Każdego dnia tych lotów jest dużo , co dwie trzy godziny.

I to wszystko!

WAŻNE - pamiętaj, że podróż na drugą stronę świata zajmie minimum 30 godzin lotu non-stop i pamiętaj o „jet lag” ! Dlatego też proponuję robić PRZERWY W PODRÓŻY.  Nocleg w Paryżu a szczególnie nocleg w San Francisco/Los Angeles ( w połowie trasy) oraz w Papeete (na Tahiti) to najbardziej sensowne rozplanowanie twojej podróży.  I w tym momencie dotykamy kwestii  komplikacji w zakupie biletów. Jeśli planujesz zostać przez parę dni w SAN FRANCISCO lub LOS ANGELES (drożej) to musisz inaczej zaplanować swoją podróż. Z polskich lotnisk najszybciej dolecisz do ww. amerykańskich lotnisk z LUFTANSA lub KLM lub SAS odpowiednio przez Frankfurt/Amsterdam/Kopenhagę, a mieszkańcy Warszawy mogą też z AIRFRANCE przez Paryż.  Zatem warto rozważyć zakup biletów lotniczych na odcinku SWOJE LOTNISKO W POLSCE – SAN FRANCISCO lub LOS ANGELES (drożej) - SWOJE LOTNISKO W POLSCE.  Dalej zorganizuj sobie pobyt w USA.  Po odpoczynku w USA czas na dalszą podróż.  Kup bilety SAN FRANCISCO-PAPEETE – SAN FRANCISCO (opcja tańsza) z FrenchBee https://www.frenchbee.com/en/book-a-flight lub z  United Airlines https://www.united.com/en/us lub  LOS ANGELES-PAPEETE-LOS ANGELES z  AIRFRANCE https://wwws.airfrance.pl/lub AITTAHITI NUI https://www.airtahitinui.com/

Kolejne bilety które trzeba nabyć to lokalną linią lotniczą PAPEETE - RAIATEA (RFP)- PAPEETE. Ten ostatni lot dostępny jest  tylko od AIR TAHITI https://www.airtahiti.com/en/

 

Gdzie i jak kupować bilety.

Najbezpieczniej, ale najdrożej, jest kupić bilety od JEDNEGO przewoźnika na całą podóż (lub jego możliwą największą część). W takim przypadku to przewoźnik odpowiada za ewentualne perturbacje w podróży.

Najtaniej to zakupić bilety na poszczególne odcinki oddzielnie.

Na rynku funkcjonują pośrednicy którzy w przypadku zakupu biletów odcinkowych oferują jakąś formę UBEZPIECZENIA na wypadek wypadków, opóźnień itd.

Przed zakupem biletów zastanów się nad swoim BAGAŻEM.  Najtańsza opcja to bagaż PODRĘCZNY. W takiej sytuacji NAJSZYBCIEJ dokonasz samodzielnego transferu pomiędzy samolotami.  Ja osobiście podróżuję WYŁĄCZNIE z bagażem podręcznym. Trzeba się ograniczyć w pakowaniu ale prawie wszystkie brakujące produkty/rzeczy można kupić na miejscu -a KARTA KREDYTOWA nie zajmuje dużo miejsca.

Ja sam kupuje bilety lotnicze przez pośrednika www.kiwi.com To nie jest TANI pośrednik, ale możesz u niego kupić wszystkie bilety, wystawia fakturę, oferuję infolinię i jak dotąd wszystko było OK. Ponadto oferuje produkty ubezpieczeniowe. Zawsze sprawdzam cenę biletów bezpośrednio w linii lotniczej. Ciekawostka, że kupno biletów dla dwóch osób bywa droższe niż zakup dwóch oddzielnych biletów, bywa że zakup biletów w tą i z powrotem też jest droższe niż zakup pojedynczych odcinków.  Zatem sprawdź wszystkie opcje.

Ceny:

Lot z Paryża do Papeete (i powrót) można nabyć nawet poniżej tysiąca euro.

W przypadku planowania postoju w SAN FRANCISCO / LOS ANGELES najlepiej kupić bilety z polskiego lotniska do San Francisco lub Los Angeles  i powrót. Cena takich biletów  (z jedną przesiadką) oscyluje wokół 600 euro z bagażem podręcznym.  Kolejne 600 euro będą kosztowały bezpośrednie bilety z San Francisco do Papeete i powrót oraz ok. 250 euro bilety na ostatni odcinek z Papeete na Raiatea i powrót na Papeete. Opcje z większą ilością przesiadek są zwykle tańsze - nawet o połowę ceny.

 

 

Na koniec.

Pamiętaj aby być w marinie 1 dnia rejsu około godz. 12:00 a wymustrowanie nastąpi do 09:00 ostatniego dnia rejsu. Lotnisko w RAIATEA jest oddalona od mariny ok 30 minut spaceru ale oczywiście zawsze można skorzystać z taxi. Adres mariny: https://goo.gl/maps/VLjtwEjJC8DqJkUx7

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa

Zapisz się do naszego newslettera

Zniżki, promocje, wyprzedaże. Zapisz się jeśli chcesz być dobrze poinformowany.