Madagaskar. Jak optymalnie dostać się na wyspę.

348221005-departure-travel-illustration-computer-grafics-lima-city

Rejs katamaranem po archipelagu Nosy Bee w Madagaskarze zaczyna się i kończy na wyspie Nosy Bee. Kod miejscowego lotniska: [NOS].

Brak jest aktualnie bezpośrednich lotów z Polski.

Przeciętny koszt podróży w obie strony  to ok. 1000 euro, ale można też "trafić" okazję i zakupić bilety o połowę tańsze.

 

Loty liniowe

 

  • Przez ANTANARYWĘ  (stolica Madagaskaru)/ kod lotniska: [TNR]. Madagaskar to była kolonia francuska. Stąd najwięcej lotów jest z Paryża. Przeloty oferują narodowe linie lotnicze Madagaskaru i Francji. Cena standardowa biletów lotniczych z Paryża w obie strony to od 800 euro. Bilety od Air France z innyych miast europejskich bywają tańsze niż z samego Paryża:

 

  • z Berlina (z przesiadką w Paryżu) - od 650 euro
  • z Warszawy ( z przesiadką w Paryżu) - od 850 euro
  • z Mediolanu (z przesiadką w Paryżu) od 600 euro

 

Lądując w stolicy Madagaskaru trzeba będzie dodatkowo skorzystać z lokalnego przelotu ze stolicy wyspy [TNR] na lotnisko w Nosy Bee [NOS] liniami lokalnymi w cenie od 115 euro/odcinek z bagażem.

 

  • przez REUNION. To Francuska wyspa leżąca niedaleko Madagaskaru. Kod lotniska [RUN] Z Paryża bezpośrednie loty oferuje wielu przewoźników: Corsair, Air France, AirAustral, FrenchBee- w cenie od 400 euro w obie strony.

 

Z Reunion na Nosy Bee dostaniemy się bezpośrednim połączeniem od Air Austral (linie lotnicze z Reunion) które oferują regularne połączenia na lotnisko NOS ze swojej stolicy St Denis (RUN) w cenie od 350 euro w obie strony

 

Inne propozycje

 

Ponadto w atrakcyjnej cenie bilety można nabyć z przesiadką w ekscytujących lokalizacjach wyspiarskich lub afrykańskich np.:

  • od Etiopskich linii lotniczych które oferują regularne połączenia na lotnisko w Nosy Bee [NOS] ze swojej stolicy [ADD], a po stronie Europy z wielu głównych lotnisk.
  • z RPA (Johanesburg) i Mozambiku z liniami Airlink , które oferują regularne połączenia na lotnisko [NOS].
  • z Reunion z Air Austral,  które oferują regularne połączenia na lotnisko [NOS] ze swojej stolicy St Denis (RUN), a po stronie Europy z Paryża i Marsylii. Ponadto z tą linią można odwiedzić także pobliski Mauritius czy Seszele a nawet RPA.
  • z Mayotte z  Ewa Air  (linie lotnicze z siedzibą na wyspie Mayotte), które oferują regularne połączenia na lotnisko [NOS] ze swojej stolicy  (DZA). Ponadto z nimi można odwiedzić Komory lub Afrykę.
  • od FrenchBee oraz CorsAir  to niskokosztowe linie operujące z Paryża do Reunion [RUN]. W dalszą podróż do Nosy Bee trzeba będzie się zabrać z Air Austral 

 

 

Z Włoch bezpośrednim czarterem na Nosy Bee.

Z Milanu i Rzymu bezpośrednio na lotnisko NOS operuje NEOSAIR Na chwilę obecna można skorzystać tylko z oferty TAM (one-way) 4-go stycznia 2022r.  w cenie 380 euro.

 

POMAGAMY w zakupie optymalnych biletów lotniczych. Monitoruję ceny i wyszukują okazje lotnicze. Zachęcam do wspólnej podróży z innymi uczestnikami rejsu.

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa

Zapisz się do naszego newslettera

Zniżki, promocje, wyprzedaże. Zapisz się jeśli chcesz być dobrze poinformowany.