Klimat podczas wyprawy do LEVANTE

Wyprawa żeglarska na Bliski Wschód będzie realizowana przez 6 miesięcy- od Października do Marca. Do końca Grudnia Samsara będzie kierowała się ogólnym kursem na Południe, aby drugą część wyprawy realizować w kierunku Północy.

Generalnie pierwsze 3 miesiące rejsu będzie realizowane w bardzo przyjemnych temperaturach oscylujących w dzień ok. 20 st. lub więcej a druga cześć rejsu to przeciętnie temperatury w dzień poniżej 20 st. ale nie mniej niż 15 st. 

słońce

Szczegółowe dane klimatyczne dla etapów/okresów wyprawy.

Październik dane dla Dubrovnika.

27 st. C w gorące dni to nic nadzwyczajnego w rejonie Dubrovnika, choć przeciętna temperatura powinna oscylować wokół 21 st. C.

Dubrovnik_PAZ

Listopad Grecja rejon KEFALONIA.

24 st. C w gorące dni to nic nadzwyczajnego w środkowej Grecji, choć przeciętna temperatura powinna oscylować wokół 18 st. C. w cieniu.

KEFALONIA_LIS

 Grudzień Cypr. Larnaca.

22st. C w gorące dni to nic nadzwyczajnego na Cyprze, choć przeciętna temperatura powinna oscylować wokół 18 st. C. w cieniu.

LARNACA_GRU

Gorące Święta, Sylwester i Karnawał. Izrael. Tel Aviv

28 st. C w gorące dni na przełomie roku to nic nadzwyczajnego w Izraelu, choć przeciętna temperatura powinna oscylować wokół 21 st. C. w cieniu.

Tel Aviv GRU

 w Styczniu tylko nieco chłodniej wciąż w Izraelu. 25 s.t C. w gorące dni  przy przeciętnych 18 st.c.

 Tel Aviv STY

Luty to rejsy po trasie Izrael-Cypr-Liban.

W Larnace na Cyprze spodziewamy się temperatur nawet 21 st. C. choć przeciętnie zapewne będzie ok.16 stopni,  w Tel Aviv 19, i Bejrucie 18. Zatem wciąż bardzo przyjemnie

Larnaca_Luty

 

 

Poznaj bardziej szczegółowe dane:

 

GRECJA w listopadzie.

TURCJA w grudniu.

BLISKI WSCHÓD w zimie.

 

 

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
add chat to your website