Karaiby. Trasa południowa w 11 dni.

Bajeczne Grenadyny z Martynki

11 DNI / 10 NOCY *


Dzień 1 - MARTINIQUE, LE MARIN 

Od godz. 18:00 mustrowanie na katamaran. Zaopatrzenie, szkolenie i kolacja integracyjna.

Le Marin to spokojna wioska otaczająca głęboką zatokę otoczoną przez lasy namorzynowe, przeplataną rafami i wysepkami, otoczoną przesmykiem chroniącym przed falami i wiatrem. Le Marin- jest idealnym miejscem rozpoczecia i zakończenia rejsu po Karaibach

Dzień 2: MARTINIQUE, LE MARIN/St. Lucia

Po śniadaniu wyjście w morze i pożeglujemy ku wyspie St. Lucia. Kąpiel na otwartym oceanie. Łowienie ryb. Zwiedzanie wyspy. Spędzimy noc w zatoce Marigot, gdzie jest doskonałe kotwicowisko.

Dzień 3: Relaksacyjna żegluga wzdłuż zachodniego wybrzeża St. Lucia do pięknej wioski Soufrière. W plananch spacery po mieście i ogrodzie botanicznym. Warto odwiedzić wodospady, gorące źródła jak i wulkan.  Noc spędzimy w Deux Pitons.

Dzień 4: Kolejny dzień to żegluga do Bequia (wymawiaj„Bekoue”)- wyspy byłych łowców wielorybów. Kotwicę rzucimy w Admiralty Bay, naprzeciwko stolicy Port Elizabeth. Stolica wyspy -jest małym, ale ożywionym miastem. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 5: Po dopełnieniu formalności celnych pożeglujemy w kierunku Petit Nevis, gdzie rybacy stłaczali wieloryby. Następnie pożeglujemy w kierunku Mustique na wyspę „Jet Set”.

Dzień 6: Rano  będziemy zwiedzać Mustique. Po obiedzie udamy się do Mayreau i zakotwiczymy w Salt Whistle Bay gdzie zobaczymy pocztówkową plażę z kołyszącymi się palmami kokosowymi.

Dzień 7: Rejs w kierunku słynnego Tobago Cays, najważniejszego punktu trasy. Dzięki błyszczącym kobaltowym wodom i białym piaszczystym plażom, to miejsce jest idealne do nurkowania, pływania i relaksu.

Dzień 8: Po około godzinie żeglugi zatrzymaj się w Union, stolicy Grenadyn. Spędź noc na Palm Island.

Dzień 9: Rejs do St. Vincent i kotwica na noc w Cumberland Bay lub Wallilabou Bay, gdzie nakręcono film „Piraci z Karaibów”.

Dzień 10:  Przypłynięcie na Martynikę. Uzupelnienie paliwa. Kolacja pożegnalna

Dzień 11:  Śniadanie na pokładzie. Zejście z pokładu do godz. 10.00.

 

 


Pakiet wycieczek (opcjonalnie): .....€ za osobę
Cena obowiązuje przy udziale co najmniej 5 osób i obejmuje transfer w obie strony. 
-  Tobago Cays: grill na plaży: aperitif, kolacja z homarem (sezonowo) lub małże i ryby.
- Rano, z lokalną łodzią, dołącz do wysepki „Petit Tabac”, gdzie Jack Sparrow został porzucony z piękną Elisabeth.
- Po obiedzie koncert Steelband w typowym barze (napoje za dodatkową opłatą)
- jazda taksówką, aby odkryć wyspę: typowe wioski, punkty widokowe. Pływanie w wodospadzie po przejściu przez typowy wiszący most (zalecane buty dostosowane) (ok. 2,5 godziny)
- St Lucia: Wizyta na wyspie taksówką i przewodnikiem: odwiedź wioskę La Soufriere, która była najważniejszą wioską w XVII wieku, ogród botaniczny i krater wulkanu La Soufrière, pomiędzy dymami i gejzerami wrzenia woda (ok. 3,5 godziny). Kąpiel błotna jest dostępna za dodatkową opłatą, płatną bezpośrednio do przewodnika.
Uwaga: Plan podróży może ulec zmianie bez powiadomienia, w zależności od warunków pogodowych i / lub przyczyn technicznych. Czasy nawigacji wskazane powyżej 

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
add chat to your website