Karaiby. Trasa południowa w tydzień

Bajeczne Grenadyny z Martynki

8 DNI / 7 NOCY *


Dzień 1 - SOBOTA: MARTINIQUE, LE MARIN 

Od godz. 18:00 mustrowanbie na katamarab. Zapoatrzenie, szkolenie i kolacja integracyjna.

Le Marin to spokojna wioska otaczająca głęboką zatokę otoczoną przez lasy namorzynowe, przeplataną rafami i wysepkami, otoczoną przesmykiem chroniącym przed falami i wiatrem. Jako pierwsza marina Małych Antyli - Le Marin- jest idealnym miejscem rozpoczecia i zakończenia rejsu po Grenadynach!

Dzień 2 - NIEDZIELA: MARTINIQUE, LE MARIN/Żegluga TO BEQUIA (14h)


Formalne przyjęcie jachtu. Odprawa celno-paszortowa. Żegluga do Bequia (wymawiaj„Bekoue”), żeglując kolejno wzdłuż wybrzeży Sainte-Lucia i Saint-Vincent. Kąpiel na otwartym oceanie. Łowienie ryb.

Dzień 3 - PONIEDZIAŁEK: BEQUIA - MAJREAU (2h30)
Przyjazd przed śniadaniem do Bequia , pierwszej wyspy archipelagu Grenadyn. Stolica wyspy - Port Elisabeth -jest małym, ale ożywionym miastem; Po obiedzie żegluga do Mayreau. Cumowania przed plażą Saline Bay. Mayreau to mniej zaludniona wyspa archipelagu, zamieszkała przez około 300 mieszkańców. Kolacja i noc na pokładzie.


Dzień 4 - WTOREK: MAYREAU / TOBAGO CAYS (0,5 H)
Jedyną wioskę można odkryć po godzinie spaceru ścieżką rozpoczynającą się na plaży w zatoce Saline. Warto odwiedzić domki, bary i restauracje wykonane z kolorowo pomalowanego drewna oraz mały kamienny kościół na szczycie wzgórza z zapierającym dech w piersiach widokiem na pobliskie wyspy.
Póżnym rankiem wyruszymy na krótki rejs w kierunku słynnego Cay Tobaco, którego wysepki i rafy otaczają najpiękniejszą lagunę Grenadyn. Na lunch będziemy w samym sercu tropikalnego raju.  Warto wykorzystać to niebiańskie miejsce i jego rafę koralową do snurkowania. Kolacja i noc na pokładzie.

Opcja: grill na plaży: aperitif, kolacja z homarem (sezonowo) lub małże i ryby

Opcja: rano dołączysz, wraz z lokalną łodzią, do wysepki „Petit Tabac”, gdzie Jack Sparrow został opuszczony z piękną Elisabeth. (około 2 godzin)


Dzień 5 - ŚRODA: TOBAGO CAYS / BEQUIA / CUMBERLAND (SAINT VINCENT) (5,5 h)
Po śniadaniu będziemy nawigować w kierunku Bequia. Po obiedzie na pokładzie, wizyta w wiosce z lokalnym targiem i malowniczymi butikami. Po południu odpłyniemy do Cumberland Bay w St. Vincent.

Opcja: po obiedzie na pokładzie możesz udać się do „Beni” z muzyką Steelband grającą w bardzo ciepłej atmosferze.


Dzień 6 - CZWARTEK: ST. VINCENT / ST. LUCIA (4h)
Śniadanie na pokładzie. Opcjonalnie możesz wybrać się taksówką na wyspę: typowa wioska, punkty widokowe. Pływanie przy wodospadzie po przejściu przez typowy wiszący most (ok. 2,5 godziny)
Po obiedzie udaje się na 2 haki, symbol św. Łucji. Kolacja i noc na pokładzie.


Dzień 7 - PIĄTEK: ST. LUCIA / SAINTE ANNE (MARTINIQUE) (5h)
Śniadanie na pokładzie. Opcja: zwiedzanie wyspy z kierowcą i przewodnikiem: wioska La Soufrière, odkrycie ogrodu botanicznego ze źródłami mineralnymi i kąpielami siarkowymi; spacer po kraterze wulkanu La Soufrière, pomiędzy dymami i gejzerami wrzącej wody (ok. 3,5 godziny).
Lunch na pokładzie podczas rejsu do Sainte Anne na Martynice. Kolacja i noc na pokładzie.

Dzień 8 - SOBOTA: SAINTE ANNE / LE MARIN (0,5h)
Śniadanie na pokładzie. Krótka żegluga Marina Mar Marin, zejście z pokładu o godz. 10.00.


Pakiet wycieczek (opcjonalnie): .....€ za osobę
Cena obowiązuje przy udziale co najmniej 5 osób i obejmuje transfer w obie strony. 
-  Tobago Cays: grill na plaży: aperitif, kolacja z homarem (sezonowo) lub małże i ryby.
- Rano, z lokalną łodzią, dołącz do wysepki „Petit Tabac”, gdzie Jack Sparrow został porzucony z piękną Elisabeth.
- Po obiedzie koncert Steelband w typowym barze (napoje za dodatkową opłatą)
- jazda taksówką, aby odkryć wyspę: typowe wioski, punkty widokowe. Pływanie w wodospadzie po przejściu przez typowy wiszący most (zalecane buty dostosowane) (ok. 2,5 godziny)
- St Lucia: Wizyta na wyspie taksówką i przewodnikiem: odwiedź wioskę La Soufriere, która była najważniejszą wioską w XVII wieku, ogród botaniczny i krater wulkanu La Soufrière, pomiędzy dymami i gejzerami wrzenia woda (ok. 3,5 godziny). Kąpiel błotna jest dostępna za dodatkową opłatą, płatną bezpośrednio do przewodnika.
Uwaga: Plan podróży może ulec zmianie bez powiadomienia, w zależności od warunków pogodowych i / lub przyczyn technicznych. Czasy nawigacji wskazane powyżej 

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa

Zapisz się do naszego newslettera

Zniżki, promocje, wyprzedaże. Zapisz się jeśli chcesz być dobrze poinformowany.