Czarnogóra z Dubrovnikiem

Nasz rejs rozpoczniemy  w Niedzielę (21.X) w Dubrovniku. To miejsce absolutnie wyjątkowe na mapie Bałkanów – zatem rozważ swój przyjazd wcześniejszy, aby delektować się to perłą bez pośpiechu.

 Z Polski do Dubrovnika najwygodniej – czyli w 2 godziny -  dostaniesz się bezpośrednim lotem z Warszawy. Loty dostępne są każdego dnia. Dla mieszkańców zachodniej Polski interesująca może być oferta bezpośredniego i często bardzo taniego lotu z Berlina . Jeśli poszukujesz tańszych alternatyw to rozważ przylot do Splitu. Podgoricy – odpowiednio 240 lub 150 km od Dubrovnika lub do Tivat 70 km aby dalej podróż kontynuować transportem lądowym.

Niedziela to dla naszego rejsu dzień techniczno-organizacyjny. Dokonany niezbędnego zaopatrzenia, poznasz jacht, jego instalacje jak też omówione zostaną kluczowe zasady organizacji naszego rejsu. Jeszcze w Niedzielę wybierzemy się na spacer po Dubrovniku.

W Poniedziałek po wczesnym śniadanku oddamy cumy  i popłyniemy na południe. Odprawę paszportową można zrobić w Dubrovniku, niemniej ciekawsze miejsce to Cavtat – przepiękne miasteczko blisko granicy z Montenegro. Po odprawie opuścimy Chorwację i pożeglujemy do Czarnogóry a dokładnie do Boki Kotorskiej. Porto Montenegro to nowoczesna marina jak i miasteczko Tivat wokół, gdzie miłośnicy luksusowych marek będą czuli się bardzo dobrze. Poza shoppingiem znam i polecę miejsce z dobrym rybnym jedzonkiem jak też kafejki gdzie przy drinku i np. fajce wodnej można się zrelaksować..

Kolejny obowiązkowy punkt programu to słynny Kotor. Pełen zabytków, urokliwych zaułków, małych kafejek i restauracyjek oraz …kotów. Najpiękniejsze zachody słońca są właśnie tam – ale aby to zobaczyć należy wspiąć się  na pobliską górę. Zatoka posiada cechy norweskich fiordów i jest niekiedy określana jako najdalej położony na południe fiord Europy.

Zatoka Kotorska to ponadto Perast, Herzeg Novi, parę wysepek, dużo zwykle spokojnej wody otoczonej łańcuchami gór Dynarskich. Po odiwdzeniu tych pięknych rewirów - żeglujemy dalej wzdłuż wybrzeża, aby osiągnąć Budvę. A tam „jak zwykle” cudowna starówka, piękne bulwary, plaże oraz modne lokale. Niestety tydzień nie trwa wiecznie i kierujemy dziób Samsary ku ostatniej atrakcji , notabene BAR. Portowe miasto gdzie można poznać zwyczajne życie Czarnogórców. Parę kilometrów od wybrzeża zlokalizowany jest Stari Bar – aktualnie upuszczony ale z wciąż żywymi ruinami przypominającymi zamierzchłe czasy.

Sobota po śniadanku to czas aby wymustrować i udać się w podróż do Polski. Do lotniska w Podgoricy najwygodniej i najtaniej dostaniesz się kolejką. A dalej  bezpośrednio lotem do Warszawy lub Berlina (tanio) lub skorzystać z licznych wariantów przesiadkowych.

 O pogodzie a raczej o klimacie słów kilka. Październik w Dubrovniku, Kotorze czy Bar to wciąż słoneczny okres (22 dni), a słoneczko często potrafi nagrzać powietrze do 29 st. C, choć przeciętnie jest ok 22 st. C. Noce są już zwykle chłodniejsze (13 st. C). Miesięczny opad deszczu ok 130 mm a dni pochmurnych ok 8.

 

Termin i trasa rejsu:

 

Chorwacja (Dubrovnik) - Czarnogóra(Kotor, Budva) -Czarnogóra (Bar)

  • 21/10/2018r. - 27/10/2018r. 

 

Cena i koszty dodatkowe:

 

Oferta

Cena

Cena w promocji (*)

Koja (1 os.)

1 500 zł

999 zł

Kajuta na wyłączność

( 1 os.)

2 000 zł

1 650 zł

Kajuta rufowa 
( 2 os.)

3 000 zł

1 998 zł

Kajuta dziobowa

(do 3 os.)

4 500 zł

2 500 zł

Cały jacht z kapitanem (do 6 os. plus kap.)

9 000 zł

Teraz 6 000 zł 

Cały jacht bez kapitana (bareboat charter/ do 8 os.)

9 000 zł Teraz 6 000 zł 
 
     

(*) Oferta promocyjna ważna wyłącznie do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. 

Gdy chcesz skorzystać z oferty GRUPOWEJ -to  wybierz odpowiednią ilość koi i dokonaj wpłaty tylko zaliczek.

 

  • Rezerwacja rejsu 500 zł (dopłata na 45 dni przed rejsem)
  • Składka do kasy jachtowej ok. 150 euro na wyżywienie opłaty portowe, paliwo do jachtu, ewentualne opłaty administracyjne. Uwaga: zwyczajowo kapitan nie uczestnicy w składce do kasy jachtowej ale pozostaje na utrzymaniu uczestników rejsu.
  • Kaucja/depozyt - 50 euro - zwracany po rejsie gdy w substancji jachtu i jego wyposażeniu nie będzie strat lub ubytków. Typowe choć rzadkie zdarzenia  wraz z orientacyjnymi kosztami: zgubienie odbijacza- od 50 eur, zgubienie bosaka -50 eur, wkręcenie w śrubę jachtu sieci, lin itp - od 100 eur, utrata kotwicy -200 eur, , uszkodzenia mechaniczne kadłuba - od 150 eur.
  • Loty/przeloty lotnicze wraz z transferami z lotniska do mariny od 100 euro przy wcześniejszej rezerwacji.
  • Na wjazd do Czarnogóry nie jest wymagana wiza ani paszport.

 

Orientacyjny CAŁKOWITY koszt rejsu -od 2 tys zł

 

Teraz promocyjna cena -REZERWUJ od ręki:

 

bookonlineNews 

 

Loty/doloty i transfery z lotniska do mariny

Jest  bezpośrednie połączenie z Warszawy do Dubrovnika (PLL LOT Sobota 20/10). Ponadto polecamy lot bezpośredni z Berlina do Dubrovnika (Eurowings).

Jest bezpośredni lot z Czarnogóry Podgorica do Warszawy (27/10 PLL LOT), ale polecamy również bezpośrednie połączenie Podgorica-Berlin (Ryanair). Z Bar do Podgorica operuje kolejka (ok. 60 min.) Berlin jest bardzo dobrze skomunikowany z Polską poprzez PKP, Autobusy, busy czy BlaBlaCar.

Sprawdź terminy/ceny biletów na www.skyscanner.pl

Z lotniska  operują publiczne autobusy którymi można dostać się do centrum miasta jak i do portu.` 

 

Opis rejsu

Zamustrowanie uczestników odbywa się w NIEDZIELĘ. Po zakwaterowaniu, następuje przydział zadań, dalej realizujemy zaopatrzenie jachtu oraz niezbędne szkolenia. Z reguły kolejnego dnia po śniadaniu realizujemy program rejsu. Po odprawie granicznej (Cavtat) żeglujemy do Boki Kotorskiej aby osiągnąć Porto Montenegro. Tam po odprawie granicznej i nabraniu sił zwiedzimy miasto. Kolejnego dnia ruszymy ku Kotor -prawdziwej Perły Czarnogóry. W kolejnych dniach planujemy zawinąć do Herzeg Novi, Budvy. W PIĄTEK w godzinach wczesno-wieczornych  planowane jest przybycie do portu docelowego BAR. Piątkowy wieczór to zwyczajowe podsumowanie rejsu. W sobotę rano, po śniadaniu następuje wy-mustrowanie załogi. UWAGA - dla załóg zorganizowanych (grup) istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania rejsu. Uwaga kluczowa dla naszego rejsu będzie AKTUALNA sytuacja meteo. Sztormowa pogoda może zmienić timing rejsu i wydłużyć postój w niektórych portach zabierając tym samym czas na odwiedzenie kolejnego miejsca.

Informacja o całej wyprawie:

 

Levante_logo

 

Dodatkowe aktywności

W ramach dostępnego czasu jak i oczekiwań uczestników możliwe jest zorganizowane zwiedzanie Czarnogóry.  Kraj te nadspodziewanie dużo oferuje turystom również jesienną porą.

Poszukaj inspiracji  na oficjalnej stronie turystycznej Czarnogóry

https://www.visit-montenegro.com

 

Klimat/temperatury 

Październik w Czarnogórze (Budva) jest wyjątkowo przyjemny. Przeciętnie w ciągu dnia termometry wskazują 22 st. C w cieniu gdy w nocy temperatura zwykle spada do 11 st.C. Niemniej zdarzają się często dni bardzo ciepłe - 29 st. w cieniu. Dni deszczowe zwykle występują ok. 10 razy w miesiącu. .

 

Rezerwacje/pytania/ zgłoszenia uczestnictwa

Bardzo proszę w temacie maila przywołać termin oraz swoje nazwisko. Dziękuję

info@travel-yachting.pl

tel. 604 467 409

 

bookonlineNews

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Polska
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
Travel - Yachting Croatia
Petrinjska 14
1000 Zagrzeb
add chat to your website