Chorwacja - Biograd- Trogir -Hvar-Korcula-Dubrovnik

Tydzień w Chorwacji z najpiękniejszymi miejscami w tle. Chorwacja w pigułce. Już bez tłumu turystów a wciąż w słonecznej pogodzie.

 

 

 

 

Termin i trasa rejsu:

 

Chorwacja (Biograd na Moru) - Chorwacja (Trogir, Hvar, Korcula) -Chorwacja (Dubrovnik) 

  • 14/10/2018r. - 20/10/2018r. 

 

Cena i koszty dodatkowe:

 

 

Oferta

Cena

Cena w promocji (*)

Koja (1 os.)

1 500 zł

999 zł

Kajuta na wyłączność

( 1 os.)

2 000 zł

1 650 zł

Kajuta rufowa 
( 2 os.)

3 000 zł

1 998 zł

Kajuta dziobowa

(do 3 os.)

4 500 zł

2 500 zł

Cały jacht z kapitanem (do 6 os. plus kap.)

9 000 zł

Teraz 6 000 zł 

Cały jacht bez kapitana (bareboat charter/ do 8 os.)

9 000 zł Teraz 6 000 zł 
 
     

(*) Oferta promocyjna ważna wyłącznie do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. 

Gdy chcesz skorzystać z oferty GRUPOWEJ -to  wybierz odpowiednią ilość koi i dokonaj wpłaty tylko zaliczek.

 

  • Rezerwacja rejsu 500 zł (dopłata na 45 dni przed rejsem)
  • Składka do kasy jachtowej ok. 150 euro na wyżywienie opłaty portowe, paliwo do jachtu, ewentualne opłaty administracyjne. Uwaga: zwyczajowo kapitan nie uczestnicy w składce do kasy jachtowej ale pozostaje na utrzymaniu uczestników rejsu.
  • Kaucja/depozyt - 50 euro - zwracany po rejsie gdy w substancji jachtu i jego wyposażeniu nie będzie strat lub ubytków. Typowe choć rzadkie zdarzenia  wraz z orientacyjnymi kosztami: zgubienie odbijacza- od 50 eur, zgubienie bosaka -50 eur, wkręcenie w śrubę jachtu sieci, lin itp - od 100 eur, utrata kotwicy -200 eur, , uszkodzenia mechaniczne kadłuba - od 150 eur.
  • Loty/przeloty lotnicze wraz z transferami z lotniska do mariny od 100 euro przy wcześniejszej rezerwacji.
  • Na wjazd do Czarwacji nie jest wymagana wiza ani paszport.

 

Orientacyjny CAŁKOWITY koszt rejsu -od 2 tys zł

 

Teraz promocyjna cena -REZERWUJ od ręki:

 

bookonlineNews

 

Loty/doloty i transfery z lotniska do mariny

Bezpośrednie połączenie z Polski (Warszawa) do Zadar lub Split -PLL LOT, Wizzair, lub z Berlina (Ryanair). Z lotniska do mariny dostaniemy się publicznymi autobusami. Jest bezpośredni lot z Dubrovnika do Warszawy (PLL LOT), ale polecamy tańsze - bezpośrednie połączenie Dubrovnik-Berlin (Eurowings). Berlin jest bardzo dobrze skomunikowany z Polską poprzez PKP, Autobusy, busy czy BlaBlaCar.

Sprawdź terminy/ceny biletów na www.skyscanner.pl

Z lotniska  operują publiczne autobusy którymi można dostać się do centrum miasta jak i do portu.` 

 

Opis rejsu

LEVANTE 2018-2019 - EPIZOD 1.

Chorwacja - jakiej nie znasz. Termin 14-20 Październik.

Przygoda zacznie się już na lotnisku. Wylatując z Warszawy w sobotę 13-tego masz do wyboru lot - lotem - bez przesiadki, lub budżetowo (od 189zł) przesiadką- na pokładzie Ryanair. Dla mieszkańców zachodniej Polski bardzo ciekawą opcję stanowi wylot z Berlina (od 173zł).  Już w sobotę zamustrujesz na jacht „Samsara”, który czekać Ciebie będzie w Biograd na Moru. Nie martw się o transfer z lotniska – jest blisko, dostaniesz instrukcję a najpewniej będziesz podróżować wspólnie z innymi uczestnikami. Niedziela to dzień techniczny, będziesz poznawać jacht jak, organizację życia na nim ponadto  dokonamy zaprowiantowania. Po trudach dnia będzie czas, aby poznać tą malowniczą miejscowość. Ze swej strony pokażę m.in.  gdzie są najlepsze burki jak i gdzie piją wino miejscowi rybacy. Poniedziałek po śniadaniu - wyjdziemy w morze. Generalnie nasz kierunek to Dubrovnik i będziemy żeglować kursami południowymi. Przed dziobem Samsary stanie niemalże cała Dalmacja. Odwiedzimy słynne Kornaty , gdzie szczególnie lubię zatokę Telascica ze stromymi klifami, słonym jeziorkiem oraz … osiołkami. Na nocleg można stanąć w marinie na pobliskich wyspach ciesząc się niczym niezakłóconą ciszą i spokojem. Kolejny dzień to nieco więcej otwartego morza -zatem postawimy żagle i popłyniemy ku południowemu słońcu. Aparat musi być w ciągłym pogotowiu, gdyż mnogość wysepek, jak i flory daje co chwilę inspirację. Na wieczór do wyboru romantyczny Primosten lub klubowa Rogoznica.  Kolejnego dnia  przed nami wyrosną słynne wyspy jak Solta, Brać, czy w końcu Hvar. Na każdej z nich można byłoby ciekawie spędzić parę dni, ale my mamy w planie stanąć tam tylko na jeden nocleg. Kolejny dzień – to kolejne wyspy, gdzie „must see” to zatoka Loviste na Peljesac, oraz słynna Korcula gdzie zapewne staniemy na nocleg. W drodze do Dubrovnika jeszcze wiele pokus , z których skorzystamy– niemniej w piątek musimy zacumować w tej perełce. Będzie czas na zwiedzanie Dubrovnika wraz z pożegnalną kolację , gdzie podsumujemy rejs. W sobotę jeszcze wspólne śniadanko, dla chętnych basen w marinie i fru do domu z pobliskiego lotniska Dubrovnik (bezpośrednio z www.lot.com) lub z  nieco dalszego lotniska w Podgoricy w lotach przesiadkowych od 250zł.

 UWAGA - dla załóg zorganizowanych (grup) istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania rejsu. Uwaga kluczowa dla naszego rejsu będzie AKTUALNA sytuacja meteo. Sztormowa pogoda może zmienić timing rejsu i wydłużyć postój w niektórych portach zabierając tym samym czas na odwiedzenie kolejnego miejsca.

Informacja o całej wyprawie.

 

Levante_logo

 

 

Dodatkowe aktywności

W ramach dostępnego czasu jak i oczekiwań uczestników możliwe jest zorganizowane zwiedzanie Chorwacji.  Kraj te nadspodziewanie dużo oferuje turystom również jesienną porą.

Poszukaj inspiracji  na oficjalnej stronie turystycznej Chorwacji.

https://croatia.hr/en-GB

 

 

Klimat/temperatury 

Październik w Chorwacji (Hvar) jest wyjątkowo przyjemny. Przeciętnie w ciągu dnia termometry wskazują 21 st. C w cieniu gdy w nocy temperatura zwykle spada do 11 st.C. Niemniej zdarzają się często dni bardzo ciepłe - 27 st. w cieniu. Dni deszczowe zwykle występują ok. 11 razy w miesiącu. .

 

Rezerwacje/pytania/ zgłoszenia uczestnictwa

Bardzo proszę w temacie maila przywołać termin oraz swoje nazwisko. Dziękuję

info@travel-yachting.pl

tel. 604 467 409

 

bookonlineNews

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Polska
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
Travel - Yachting Croatia
Petrinjska 14
1000 Zagrzeb
add chat to your website