Bahamas. Program rejsu.

abaco_trasa

Tygodniowy plan podróży Abaco - Marsh Harbor 

1. Marsh Harbour, wyspa Abaco — zakupy i zbieranie łodzi, 2. Hope Town, Elbow Cay — latarnia morska i ładne miasteczko, 3. Man-O-War Cay — zobacz niektóre z ręcznie robionych łodzi, 4. Great Guana Cay - Great Guana Beach & Guana Cay Reef, 5. Green Turtle Cay - Muzeum Alberta Lowe'a, 6. Ambergris Cay, Bonefish Cay, High Cay & Powell Cay - Eksploracja niezamieszkałych raf koralowych, 7. Treasure Cay - Golf lub relaks na plaży , Marsh Harbor – Wróć do przystani

 

 

Dzień 1: Marsh Harbour

Przejęcie statku. Prowiantowanie i ształowanie. Szkolenie intro+ integracja.

Marsh Harbour 2

Dzień 2: Hope Town, Elbow Cay

Z Marsh Harbor pożeglujemy do Hope Town na Elbow Cay. Hope Town ma malownicze, pastelowe domy typowe dla Bahamów i kultową latarnię morską w czerwono-białe paski. Można wspiąć się na szczyt latarni morskiej i podziwiać widoki.

hope-town-abaco-bahamas-sailing-vacation 

Dzień 3: Man-O-War Cay

Na Man-O-War Cay istnieje długa historia budowy łodzi, a na wyspie wciąż jest wiele ręcznie robionych łodzi. Wyspa ma niewielką populację i bardzo osobliwą atmosferę.

abaco-sailing-itinerary-bahamas-yacht-vacation

Dzień 4: Greate Guana Cay

Następnie Great Guana Cay - Great Guana Beach i Guana Cay Reef. Great Guana Beach to piękna siedmiomilowa plaża, a Guana Cay Reef, jedno z najlepszych miejsc do nurkowania z rurką i rurką na całych Karaibach, leży tuż przy brzegu. Bar plażowy Nipper to tętniąca życiem kawiarnia, w której można się napić najlepszych drinków

yacht-vacation-activities-scuba-diving-guana-bay reef-bahamas 

Dzień 5: Green Turtle Cay

Dalej na północ dotrzemy do Green Turtle Cay. Ta wyspa została nazwana na cześć żółwi zamieszkujących ten obszar. W mieście New Plymouth znajduje się kilka sklepów i restauracji, a także muzeum prezentujące obrazy Alberta Lowe'a, słynnego artysty z wyspy.

green-turtle-bay-bahamas-yacht-vacation

Dzień 6: Ambergris Cay, Bonefish Cay i Powell Cay

Z Green Turtle Cay  popłyniemy dalej na północ, aby odkryć niektóre niezamieszkane wyspy, takie jak Ambergris Cay, Bonefish Cay, High Cay i Powell Cay.

top-places-to-visit-abaco-island-bahamas(1)

Dzień 7: Treasure Cay

Golf lub relaks na plaży. W drodze powrotnej do Marsh Harbour warto zatrzymać się w Treasure Cay, gdzie znajduje się doskonałe pole golfowe i jeszcze wspanialsze plaże.

treasure-cay-marina-abaco-bahamas-sailing-itinerary-caribbean 

Warunki żeglarskie i pogoda na Bahamach
Ten obszar jest odpowiedni dla początkujących. Morze między wyspami jest płytkie, osłonięte i spokojne. Wyspy barierowe leżą w niewielkiej odległości od siebie, ale rozciągają się na tyle daleko, że nie zawsze trzeba żeglować w krótkich etapach. Klimat jest subtropikalny, a pogoda i wody są zawsze ciepłe. Sezon huraganów trwa od czerwca do listopada.

Bahamy mają idealną pogodę do żeglowania. Panuje tu klimat subtropikalny i słońce przez cały rok. W miesiącach letnich średnia temperatura wynosi 30°C. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy temperatura wynosi około 37°C. Dzięki ciepłemu Prądowi Zatokowemu temperatury zimą rzadko spadają poniżej 20°C. Woda jest ciepła i w zależności od pory roku ma od 24 do 28°C. Wiatr wieje z prędkością 3-5 Bft, niezawodnie i konsekwentnie z zachodu. W środku lata może wiać nieco słabiej. W grudniu i styczniu pasaty są silniejsze i występują burze.

 

 

Miejsca do cumowania i przystanie na Bahamach (wyspa Abaco):

  • Abaco Beach Resort w Marsh Harbor Marina
  • Man O War Marina
  • Przystań Treasure Cay
  • Przystań Klubu Zielonego Żółwia
  • Port Treasure Cay Marina 

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Smart Sailing
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa

Zapisz się do naszego newslettera

Zniżki, promocje, wyprzedaże. Zapisz się jeśli chcesz być dobrze poinformowany.