Czarnogóra-Albania-Grecja. Trzy Państwa w jeden tydzień!

Rzadko się zdarza, aby w jeden tydzień żeglować przez trzy Państwa. Prawdziwa gratka  dla miłośników południowych Bałkanów.

Albania to wciąż najmniej odkryty i wciąż tajemniczy kraj Bałkanów....kraj orłów. Kraj różnorodności, morza i gór, nowoczesnych miast i miasteczek jakby sprzed 100 lat. Starożytne zabytki, pyszna kuchnia i przyjaźni ludzie.

Prawdziwa perła. 

 

 
 

Termin i trasa rejsu:

 

Czarnogóra (Bar)- Albania (Vlore) -Albania (Sarande) - Grecja (Korfu)

  • 28/10/2018r. - 03/11/2018r. 

 

Cena i koszty dodatkowe:

Oferta

Cena

Cena w promocji (*)

Koja (1 os.)

1 500 zł

1 350 zł

Kajuta na wyłączność

( 1 os.)

2 000 zł

1 650 zł

Kajuta rufowa
( 2 os.)

3 000 zł

2 500 zł

Kajuta dziobowa

(do 3 os.)

4 500 zł

3 000 zł

Cały jacht z kapitanem (do 7 os. plus kap.)

9 000 zł

6 000 zl 

Cały jacht bez kapitana (bareboat charter/ do 8 os.)

9 000 zł 6 000 zł 

(*) Oferta promocyjna ważna wyłącznie do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. 

 

  • Rezerwacja rejsu 500 zł (dopłata na 45 dni przed rejsem)
  • Składka do kasy jachtowej ok. 150 euro na wyżywienie opłaty portowe, paliwo do jachtu, ewentualne opłaty administracyjne. Uwaga: zwyczajowo kapitan nie uczestnicy w składce do kasy jachtowej ale pozostaje na utrzymaniu uczestników rejsu.
  • Kaucja/depozyt - 50 euro - zwracany po rejsie gdy w substancji jachtu i jego wyposażeniu nie będzie strat lub ubytków. Typowe choć rzadkie zdarzenia  wraz z orientacyjnymi kosztami: zgubienie odbijacza- od 50 eur, zgubienie bosaka -50 eur, wkręcenie w śrubę jachtu sieci, lin itp - od 100 eur, utrata kotwicy -200 eur, , uszkodzenia mechaniczne kadłuba - od 150 eur.
  • Loty/przeloty lotnicze wraz z transferami z lotniska do mariny od 100 euro przy wcześniejszej rezerwacji.
  • Do wjazdu do Albanii nie jest wymagana wiza ani paszport.

 

Orientacyjny CAŁKOWITY koszt rejsu -od 2 tys zł

 

Teraz promocyjna cena -REZERWUJ od ręki:

 

bookonlineNews 

 

Loty/doloty i transfery z lotniska do mariny

Jest bezpośredni lot z Warszawy do Czarnogóry( Podgorica) (27/10 PLL LOT). Polecamy ponadto lot bezpośredni z Berlina do Podgoricy (Ryanair) a dalej kolejką (ok. 60 min) bezpośrednio do Bar. Berlin jest bardzo dobrze skomunikowany z Polską poprzez PKP, Autobusy, busy czy BlaBlaCar.

Brak jest bezpośrednich lotów z Corfu do Polski, ale szybkie i tanie połączenie zrealizujemy z przesiadką przez Ateny. Corfu - Ateny na pokładzie Olympic, Skyexpress czy Blue Air. Z Aten dostaniemy się bezpośrednio do Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy jak również do Berlina (i wielu innych miast europejskich) na pokładach linii Ryanair, Wizzair, Aegan, easyJet.

Sprawdź terminy/ceny biletów na www.skyscanner.pl

Z lotniska  operują publiczne autobusy którymi można dostać się do centrum miasta jak i do portu.` 

 

Opis rejsu

Zamustrowanie uczestników odbywa się w NIEDZIELĘ. Po zakwaterowaniu, następuje przydział zadań, dalej realizujemy zaopatrzenie jachtu oraz niezbędne szkolenia. Z reguły kolejnego dnia po śniadaniu realizujemy program rejsu. Po odprawie granicznej żeglujemy wzdłuż wybrzeża Albanii aby po ok 100 milach (ok 20 godzinach żeglugi) osiągnąć Albański port Vlore. Tam po odprawie granicznej i nabraniu sił zwiedzimy miasto. Kolejnego dnia warto wynająć samochód, aby zwiedzić dalszą okolicę a przewodniki polecają przynajmiej parę "must see" punktów. Kolejnego dnia - po pokonaniu ok 50mil zawiniemy do kolejnego Albańskiego portu Sarande. Tu również poza samym miastem portowym warto odwiedzić starożytne miasto Gjirokastra (UNESCO) -ok. 1-godziny drogi od Sarandy jak i słynne "błękitne oko". Ostatni etap rejsu to już tylko krótki skok na wyspę Corfu (Marina Gouvia).W PIĄTEK w godzinach wczesno-wieczornych  planowane jest przybycie do portu docelowego. Piątkowy wieczór to zwyczajowe podsumowanie rejsu. W sobotę rano, po śniadaniu następuje wy-mustrowanie załogi. UWAGA - dla załóg zorganizowanych (grup) istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania rejsu. Uwaga kluczowa dla naszego rejsu będzie AKTUALNA sytuacja meteo. Sztormowa pogoda może zmienić timing rejsu i wydłużyć postój w niektórych portach zabierając tym samym czas na odwiedzenie kolejnego miejsca.

Informacja o całej wyprawie

 

Levante_logo

 

Dodatkowe aktywności

W ramach dostępnego czasu jak i oczekiwań uczestników możliwe jest zorganizowane zwiedzanie Albanii.  Kraj te nadspodziewanie dużo oferuje turystom również jesienną porą.

Poszukaj inspiracji  na oficjalnej stronie turystycznej Albani

http://albania.al

 

 

Klimat/temperatury 

Przełom Października/Listopada w Albanii (Sarande) jest wyjątkowo przyjemny. Przeciętnie w ciągu dnia termometry wskazują 20 st. C w cieniu gdy w nocy temperatura zwykle spada do 12 st.C. Niemniej zdarzają się często dni bardzo ciepłe - 26 st. w cieniu. Dni deszczowe przeciętnie występują ok 11 razy w miesiącu. .

 

Rezerwacje/pytania/ zgłoszenia uczestnictwa

Bardzo proszę w temacie maila przywołać termin oraz swoje nazwisko. Dziękuję

info@travel-yachting.pl

tel. 604 467 409

 

bookonlineNews 

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Polska
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
Travel - Yachting Croatia
Petrinjska 14
1000 Zagrzeb
add chat to your website