Czarnogóra-Albania-Grecja. Trzy Państwa w jeden tydzień!

Albania -rejs po krainie orłów. Termin 28.X. do 3 XI.2018

Albania# Czarnogóra# Grecja# Jesienny rejs# Samsara# trzy państwa w 1 tydzień#


Czas na trzecią odsłonę- kolejnego etapu żeglarskiej wyprawy na Bliski Wschód. Rzadko się zdarza, aby w jeden tydzień żeglować przez trzy Państwa. Prawdziwa gratka  dla miłośników południowych Bałkanów. Albania to wciąż najmniej odkryty i tajemniczy region....kraj orłów. Obszar różnorodności, morza i gór, nowoczesnych miast oraz miasteczek jakby sprzed setek lat. Starożytne zabytki, pyszna kuchnia i przyjaźni ludzie. Prawdziwa perła. 

 Aby zamustrować na jacht musisz dostać się drogą lotniczą najlepiej do PODGORICY (Czarnogóra). Najwygodniej bezpośrednim lotem z Warszawy  27.X za 542 zł lub 28.X z Berlina Ryanair za 101 zł!

Z Podgoricy do mariny w Bar dostaniesz się bezpośrednim pociągiem – za grosze. Jeśli nigdy nie podróżowałeś (-aś) solo – nie martw się, możesz dołączyć do innych osób przybywających na rejs a ponadto – zapewnimy Tobie telefoniczne wsparcie na każdym etapie podróży. Po przybyciu do portu będzie czas na zapoznanie się z jachtem, jego instalacjami, sprawami bezpieczeństwa. Ponadto omówimy sobie zasady morskiego życia jak też zostaniesz przeszkolona (y) z żeglarskich obowiązków.  Kolejny punkt programu to zaprowiantowanie jachtu świeżymi i lokalnymi produktami z których będziemy przyrządzać potrawy na jachcie. Jeśli NIE gotujesz – to nie jest powód do zmartwień gdyż, w załodze na pewno będą osoby, które nauczą Ciebie być kukiem jachtowym lub w zmian np. za sprzątanie -lub robienie drinków- ugotują coś za Ciebie.  Po tym intensywnym dniu znajdziemy jeszcze czas na spacer po mieście portowym i gdzieś zanurzymy się całą załogą na relaksacyjnego drinka.

Załogę zwykle tworzą osoby przybywające solo (co nie zawsze = single) w wieku zwykle 35 plus. Kajuty są dwu-osobowe i staramy się mustrować jedno-płciowo, ale gdy się nie da- to dla żeglarzy nie stanowi to większego problemu i każdy w swym śpiworku zawsze znajdzie przestrzeń dla siebie.

Kolejnego dnia po śniadaniu podpłyniemy do odprawy paszportowej i potem już dziób Samsary skieruje się ku Albanii.  Planujemy odwiedzić portowe miasta Vlore i Sarandę a stamtąd wynajętym autem udać się w interior w poszukiwaniu prawdziwej Albanii oraz jej najważniejszych zabytków (unesco: Butrint, Berat)  i cudów przyrody. Nieśpieszna żegluga, delektowanie się widokami, miks żeglarstwa i turystyki, aktywny wypoczynek to atrybuty tego rejsu. Ostatni punkt programu to odwiedzenie greckiej wyspy Korfu, skąd lotem powrotnym udasz się do Polski. Konieczny jest lot z przesiadką w Atenach co może być dodatkową atrakcją twojej wyprawy. Pierwszy odcinek twojego lotu to Corfu-Ateny. Masz do wyboru 8 lotów w cenie od 120 zł. Z Aten bezpośrednio i tanio możesz się dostać do wielu miejsc w Polsce oraz do Berlina np. Ryanair do Warszawy- Modlin za 242 zł.

O pogodzie a zasadniczo o klimacie słów kilka. Przełom Października i Listopada w tym rejonie to temperatury w dzień w okolicy 20 st. C w cieniu (ale bywa i 25) i z  nocami rześkimi ok. 12 st. C. Statystycznie w każdym tygodniu mogą wystąpić 1-2 dni deszczowe, ale przeważa słoneczna aura.

 
 

Termin i trasa rejsu:

 

Czarnogóra (Bar)- Albania (Vlore) -Albania (Sarande) - Grecja (Korfu)

  • 28/10/2018r. - 03/11/2018r. 

 

Cena i koszty dodatkowe:

 

Oferta

Cena

Cena w promocji (*)

Koja (1 os.)

1 500 zł

1250 zł

Kajuta na wyłączność

( 1 os.)

2 000 zł

1 750 zł

Kajuta rufowa 
( 2 os.)

3 000 zł

1 998 zł

Kajuta dziobowa

(do 3 os.)

4 500 zł

2 500 zł

Cały jacht z kapitanem (do 6 os. plus kap.)

9 000 zł

Teraz 6 000 zł 

Cały jacht bez kapitana (bareboat charter/ do 8 os.)

9 000 zł Teraz 6 000 zł 
 
     

(*) Oferta promocyjna ważna wyłącznie do wyczerpania miejsc z puli promocyjnej. 

Gdy chcesz skorzystać z oferty GRUPOWEJ -to  wybierz odpowiednią ilość koi i dokonaj wpłaty tylko zaliczek.

 

  • Rezerwacja rejsu 500 zł (dopłata na 45 dni przed rejsem)
  • Składka do kasy jachtowej ok. 150 euro na wyżywienie opłaty portowe, paliwo do jachtu, ewentualne opłaty administracyjne. Uwaga: zwyczajowo kapitan nie uczestnicy w składce do kasy jachtowej ale pozostaje na utrzymaniu uczestników rejsu.
  • Kaucja/depozyt - 50 euro - zwracany po rejsie gdy w substancji jachtu i jego wyposażeniu nie będzie strat lub ubytków. Typowe choć rzadkie zdarzenia  wraz z orientacyjnymi kosztami: zgubienie odbijacza- od 50 eur, zgubienie bosaka -50 eur, wkręcenie w śrubę jachtu sieci, lin itp - od 100 eur, utrata kotwicy -200 eur, , uszkodzenia mechaniczne kadłuba - od 150 eur.
  • Loty/przeloty lotnicze wraz z transferami z lotniska do mariny od 100 euro przy wcześniejszej rezerwacji.
  • Do wjazdu do Albanii nie jest wymagana wiza ani paszport.

 

Orientacyjny CAŁKOWITY koszt rejsu -od 2 tys zł

 

Teraz promocyjna cena -REZERWUJ od ręki:

 

bookonlineNews 

 

Loty/doloty i transfery z lotniska do mariny

Jest bezpośredni lot z Warszawy do Czarnogóry( Podgorica) (27/10 PLL LOT). Polecamy ponadto lot bezpośredni z Berlina do Podgoricy (Ryanair) a dalej kolejką (ok. 60 min) bezpośrednio do Bar. Berlin jest bardzo dobrze skomunikowany z Polską poprzez PKP, Autobusy, busy czy BlaBlaCar.

Brak jest bezpośrednich lotów z Corfu do Polski, ale szybkie i tanie połączenie zrealizujemy z przesiadką przez Ateny. Corfu - Ateny na pokładzie Olympic, Skyexpress czy Blue Air. Z Aten dostaniemy się bezpośrednio do Poznania, Katowic, Krakowa, Warszawy jak również do Berlina (i wielu innych miast europejskich) na pokładach linii Ryanair, Wizzair, Aegan, easyJet.

Sprawdź terminy/ceny biletów na https://www.skyscanner.pl

 

Z lotniska  operują publiczne autobusy którymi można dostać się do centrum miasta jak i do portu.` 

 

Opis rejsu

Zamustrowanie uczestników odbywa się w NIEDZIELĘ. Po zakwaterowaniu, następuje przydział zadań, dalej realizujemy zaopatrzenie jachtu oraz niezbędne szkolenia. Z reguły kolejnego dnia po śniadaniu realizujemy program rejsu. Po odprawie granicznej żeglujemy wzdłuż wybrzeża Albanii aby po ok 100 milach (ok 20 godzinach żeglugi) osiągnąć Albański port Vlore. Tam po odprawie granicznej i nabraniu sił zwiedzimy miasto. Kolejnego dnia warto wynająć samochód, aby zwiedzić dalszą okolicę a przewodniki polecają przynajmiej parę "must see" punktów. Kolejnego dnia - po pokonaniu ok 50mil zawiniemy do kolejnego Albańskiego portu Sarande. Tu również poza samym miastem portowym warto odwiedzić starożytne miasto Gjirokastra (UNESCO) -ok. 1-godziny drogi od Sarandy jak i słynne "błękitne oko". Ostatni etap rejsu to już tylko krótki skok na wyspę Corfu (Marina Gouvia).W PIĄTEK w godzinach wczesno-wieczornych  planowane jest przybycie do portu docelowego. Piątkowy wieczór to zwyczajowe podsumowanie rejsu. W sobotę rano, po śniadaniu następuje wy-mustrowanie załogi. UWAGA - dla załóg zorganizowanych (grup) istnieje możliwość indywidualnego zaplanowania rejsu. Uwaga kluczowa dla naszego rejsu będzie AKTUALNA sytuacja meteo. Sztormowa pogoda może zmienić timing rejsu i wydłużyć postój w niektórych portach zabierając tym samym czas na odwiedzenie kolejnego miejsca.

Informacja o całej wyprawie

 

Levante_logo

 

Dodatkowe aktywności

W ramach dostępnego czasu jak i oczekiwań uczestników możliwe jest zorganizowane zwiedzanie Albanii.  Kraj te nadspodziewanie dużo oferuje turystom również jesienną porą.

Poszukaj inspiracji  na oficjalnej stronie turystycznej Albani

http://albania.al

 

 

Klimat/temperatury 

Przełom Października/Listopada w Albanii (Sarande) jest wyjątkowo przyjemny. Przeciętnie w ciągu dnia termometry wskazują 20 st. C w cieniu gdy w nocy temperatura zwykle spada do 12 st.C. Niemniej zdarzają się często dni bardzo ciepłe - 26 st. w cieniu. Dni deszczowe przeciętnie występują ok 11 razy w miesiącu. .

 

Rezerwacje/pytania/ zgłoszenia uczestnictwa

Bardzo proszę w temacie maila przywołać termin oraz swoje nazwisko. Dziękuję

info@travel-yachting.pl

tel. 604 467 409

 

bookonlineNews 

Dane kontaktowe

Travel - Yachting Polska
Oświatowa 7A
01-366 Warszawa
Travel - Yachting Croatia
Petrinjska 14
1000 Zagrzeb
add chat to your website